Діоксид азоту, аміак та формальдегід: чим забруднене повітря в Черкасах

Діоксид азоту, аміак та формальдегід: чим забруднене повітря в Черкасах

У Черкасах забруднене повітря
Вулиця в Черкасах. Суспільне Черкаси

У Черкасах в повітрі перевищена гранично допустима концентрація по діоксиду азоту, аміаку та формальдегіду. Про це свідчать результати досліджень лабораторії гідрометеослужби з 10 по 15 червня.

Йдеться про дослідження за середньодобовим вмістом, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

"В атмосферному повітрі міста регулярно контролюється вміст 17 забруднювальних домішок, включаючи вісім важких металів. Основний обсяг визначень припадає на речовини, які мають найбільше розповсюдження: оксиди азоту, діоксид сірки, завислі речовини — пил, оксид вуглецю, сірководень, аміак та формальдегід", — деталізував синоптик.

З його слів, в одному з мікрорайонів міста зафіксували найвище з початку 2024 року забруднення атмосферного повітря аміаком.

За результатами досліджень:

  • діоксид азоту перевищував у 1,1 раза в центрі міста (10 червня) та Дніпровському мікрорайоні (14 червня). У Південно-Західному мікрорайоні – у 1,3 раза, 11 червня;
  • формальдегід перевищував у 1,1-2,6 раза у Дніпровському мікрорайоні, впродовж тижня;
  • аміак перевищував 1,1-2,7 раза впродовж тижня. Концентрації аміаку на рівні 2,7 спостерігались у Південно-Західному мікрорайоні 10 червня. Таке забруднення атмосферного повітря аміаком є найвищим з початку 2024 року.

Вміст інших контрольованих хімічних сполук, додав синоптик, знаходився в межах допустимих значень.

Більш детальна інформація по основних забрудниках повітря в цілому по місту наведена в таблиці.

Діоксид азоту, аміак та формальдегід: чим забруднене повітря в Черкасах
Черкаський обласний гідрометцентр. Черкаський обласний гідрометцентр

Загалом, за словами Віталія Постриганя, у порівнянні з попереднім тижнем, в цілому по місту суттєво зросло забруднення аміаком.

"Також дещо підвищились концентрації оксидів азоту та дещо зменшились концентрації формальдегіду. Завдяки тривалим опадам 15 червня атмосфера очистилась від пилових домішок. Решта контрольованих шкідливих домішок не зазнали суттєвих змін. Погода найближчим часом не сприятиме очищенню повітряного басейну Черкас від шкідливих домішок. Рекомендуємо для прогулянок використовувати вечірні години та території далі від вулиць, переповнених рухомим транспортом. Найкращим місцем відпочинку у Черкасах є парк Сосновий бір", — додав синоптик.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок