Суд дозволив продати гелікоптери та літаки підприємців з Криму, які сплачують мільйонні податки у РФ

Суд дозволив продати гелікоптери та літаки підприємців з Криму, які сплачують мільйонні податки у РФ

Літаки в Черкасах
Один з арештованих та виставлених на продаж АН-2. Черкаська обласна прокуратура

За клопотанням черкаського прокурора, суд надав дозвіл на продаж чотирьох гелікоптерів та двох літаків кримських підприємців. Повітряні судна знаходяться на території України.

За матеріалами черкаських правоохоронців, підприємці займаються рекреаційним та агропромисловим підприємництвом, й проводять свою господарську діяльність з Російською Федерацією та фінансують її. Розповіла Суспільному в. о. речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

Слідство встановило, що під час анексії півострова ці суб’єкти господарювання переоформили підприємства відповідно до вимог російського законодавства.

"За матеріалами слідства встановлено, що у власності товариства з обмеженою відповідальністю, де підозрювані є засновниками та кінцевими бенефіціарами, перебуває низка об’єктів рухомого майна. Аби заблокувати рухомі активи та запобігти перереєстрації на підставних осіб для уникнення подальшої конфіскації майна за клопотанням прокурора на гелікоптери та літаки, що належать товариству накладено арешт", — деталізувала Світлана Чубенко.

гелікоптери
Арештований гелікоптер. Черкаська обласна прокуратура

гелікоптери
Арештований літак. Черкаська обласна прокуратура

Також арештовано майно та корпоративні права підприємців на понад 35 мільйонів гривень.

За клопотанням черкаського прокурора суд надав дозвіл на передачу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) шляхом продажу.

Мова йде про чотири повітряні судна Мі-2 та два літаки АН-2, пояснила речниця:

"Після реалізації вказаного майна, кошти будуть зараховані на депозитні рахунки АРМА для придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації»Військові облігації — цінні папери, які випускає держава під час воєнного стану. Українці інвестують у них гроші, які працюють на армію та економіку. Кожна куплена облігація — вклад в деокупацію міст.".

гелікоптери
Арештований гелікоптер. Черкаська обласна прокуратура

Нагадаємо, у лютому 2024 року, за матеріалами черкаських правоохоронців, повідомили про підозру девʼятьом українським підприємцям, які зареєстровані на території АР Крим та проводять свою господарську діяльність з Російською Федерацією та фінансують її. Вони займаються рекреаційним та агропромисловим підприємництвом.

"Підозрюваним підприємцям інкриміновано фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Йдеться про частину третю статті 110-2 Кримінального кодексу України", — додала Чубенко.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок