Справа Сергієнка: ДБР розслідувало неправдиві показання одного з учасників справи

Справа Сергієнка: ДБР розслідувало неправдиві показання одного з учасників справи

Справа Сергієнка: ДБР розслідувало неправдиві показання одного з учасників справи
.

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно одного з учасників злочинної організації, які у квітні 2014 року у місті Корсунь-Шевченківський викрали і вбили журналіста Василя Сергієнка. Про це повідомляють у пресслужбі відомства.

Слідчі управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку з масовими протестами у 2013-2014 роках встановили, що учасник злочинної організації 28 липня 2020 року надав завідомо неправдиві показання як свідок, які були поєднані з штучним створенням доказів захисту підозрюваного. Таким чином, особу підозрюють у завідомо неправдивому показанні свідка, наданому органу досудового розслідування та поєднаному зі штучним створенням доказів захисту (ч. 2  ст. 384 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Наразі стороні захисту надали доступ до матеріалів досудового розслідування. Після завершення ознайомлення обвинувальний акт буде направлено до суду.

Що відомо

Василь Сергієнко - журналіст, громадський активіст, учасник "Самооборони Майдану Черкаської області". У квітні 2014 року його викрали з власного подвір’я. Наступного дня за 12 кілометрів від Корсуня - Шевченківського в лісі знайшли його тіло зі слідами катувань.

За фактом викрадення та вбивства було відкрита карна справа. Справу в суді розглядають шостий рік: "У межах вказаного кримінального провадження є шість обвинувачених за різними статтями Кримінального кодексу України. Із них, один перебуває під вартою, троє – під домашнім арештом, і двоє – під заставою.

Читайте також

На початок