Стоматологічний кабінет на колесах передали військовим черкаські волонтери

Стоматологічний кабінет на колесах передали військовим черкаські волонтери

Ексклюзивно

У Черкасах 7 червня волонтери передали військовим пересувний кабінет невідкладної стоматологічної допомоги. Його переобладнали з медичної автівки, яку з окупації вивезли українські захисники.

На ремонт витратили 400 тисяч гривень, частину з них дала родина загиблого воїна, решту грошей зібрали завдяки донатам, розповів Суспільному інженер-розробник Юрій Бурлай.

Стоматологічне крісло, рентген-апарат та лікувальні прилади — це вмістили в автівку, площею пʼять квадратних метрів. За словами інженера-розробника Юрія Бурлая, разом з товаришем два місяці тому взялись переробляти машину швидкої допомоги 1992 року випуску в стоматологічний кабінет. Її з окупації вивезли українські військові:

"Це була звичайна американська стара"швидка". З неї все зайве прибрали і поставили стоматологічне обладнання. Ця машинка вивезене з-під Києва, з Ірпеня. Хлопці вже поставили вікна, бо були побиті. Щоб її облаштувати, знадобилося місяців два. Так то воно доволі швидко, але все зробити, щоб стало, влізло — це доволі таки важко".

Волонтери передали пересувний стоматологічний кабінет для ЗСУ
"Швидку" переобладнали в стоматологічний кабінет. Суспільне Черкаси

Лікар-стоматолог Валерій Горбенко розповів, що кабінеті на колесах лікарі зможуть виконувати основні функції:

"Якщо є гострий зубний біль і його можна пролікувати, то це можна зробити в автівці, адже там є сучасне обладнання, інструментарій та матеріали. Також якщо треба провести якісь хірургічні втручання, наприклад, видалити зуб, то це можна зробити тут".

На думку стоматолога зубний біль недооцінений, адже військові, які його мають — "трьохсоті".

"Проблема зубного здоров'я у військових — це не тільки через те, що вони воюють. Це проблема адреналіну, енергії, стресу та режиму харчування. Якщо зуб болить, коли людина приймає сильні знеболювальні, то втрачається реакція", — зазначив Валерій Горбенко.

Обладнання
Пересувний стоматологічний кабінет усередині. Суспільне Черкаси

Зі слів стоматолога, щоб помістити все потрібне на пʼяти квадратних метрах доводилося зважати на кожний сантиметр:

"Інколи рішення настільки нетривіальні, тут фактично кожен сантиметр мав значення. Умовно кажучи, пацієнт в мене все під рукою. Стоматологічну установку я підлаштував під себе, власне, цифрова діагностика, все під боком. Наприклад, треба, зробили знімок і вже ми маємо картинку. Найголовніше — це ергономіка в роботі в будь-якому положенні біля пацієнта."

Стоматологічний кабінет передають до позаштатного центру тактичної медицини, розповіла заступниця керівника установи Вікторія Фундерат. У ньому працюватиме два лікарі стоматологи:

"Це була звичайна "швидка", яка була під окупацією. Її трохи обстріляли й неї не було документів. Ми її забрали, відремонтували і передали Валерію Горбенку, щоб він допоміг переобладнати. На фронті важливий пересувний стоматкабінет, бо не в усіх бригадах є ці кабінети. На передовій здоров'я дуже падає, не завжди є можливість виїхати в лікарню за допомогою. Також не завжди за місцем звернення є стоматологи і обладнання".

Продемонстрували стоматологічний кабінет на колесах
Демонстрація. Суспільне Черкаси

Вікторія Фундерат додала, що спочатку автівку тестуватимуть в тилу на полігонах, опісля відправлять на фронт виконувати медичні завдання:

"Зубний біль на фронті недооцінений. Знеболюванні проблеми не вирішують, якщо біль гострий, потрібен як мінімум огляд. Спочатку вона працюватиме там, куди військові виходять на відновлення, щоб вона спочатку «покаталася» тут".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок