Перейти до основного змісту
На деяких пляжах Черкащини не можна купатися: де саме і чому

На деяких пляжах Черкащини не можна купатися: де саме і чому

Ексклюзивно
Табличка "Купатися заборонено"
Купатися заборонено. Суспільне Черкаси

На Черкащині почався купальний сезон. Фахівці моніторять якість води та піску біля пляжів і місць масового відпочинку, аби визначити, чи відповідають вони чинним нормам. Станом на 7 червня нормам не відповідають дві проби води та одна проба піску.

Про це Суспільному розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Фахівці дослідили комунальні пляжі у Черкасах: "Митницький", "Казбетський", "Соснівський-1", міський пляж у Ватутіному і ще 26 місць масового відпочинку на водних об’єктах області.

За словами медика, фахівці дослідили 35 проб води та вісім проб піску. Із них деякі не відповідали гігієнічним нормам. "За мікробіологічними показниками (індекс лактозопозитивної кишкової палички) не відповідала одна проба води акваторії пляжу «Соснівський – 1» у Черкасах та дві проби з водойм у місцях масового відпочинку в Смілі на річці Тясмин", – зазначив він.

За паразитологічними показниками (виявлено життєздатні яйця аскарид) не відповідала нормам одна проба піску  на береговій лінії пляжу "Казбетський" у Черкасах.

За санітарно-хімічними показниками відхилень не виявили.

Якими були показники на початку купального сезону Українському радіо Черкаси розповіла заступниця генерального директора з дослідження фізичних та хімічних факторів Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра.

За словами пані Наталії, дослідження провели у травні:

"Ми провели лабораторні дослідження якості води і піску. Всього дослідили 73 проби води і 25 піску. П'ять проб води у Смілі та Жашкові не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками — мали місце перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички".

Лактозопозитивна паличка — це той мікроорганізм, збільшення кількості якого у воді означає і наявність патогенних хвороботворних мікроорганізмів, розповіла пані Наталія. Якщо її індекс перевищує п'ять тисяч, вода вважається потенційно забрудненою. У таких випадках утримувачам цих місць відпочинку чи пляжів дають рекомендації заборонити там купатися.

Фахівчиня додала, що людям і самим варто придивлятися до якості води. Пояснила чому:

"Результати досліджень зазвичай приходять пізніше, тому люди, коли приходять на пляж, не знають, який саме в той момент стан води. Ми завжди радимо візуально оцінити якість води «на око» — по плаваючих домішках, по прозорості, по тому, чи плаває на ній якесь жабуриння, чи сміття".

Наталія Видра дала поради черкащанам, як зробити купання безпечнішим:

"Після купання необхідно прийняти душ чистою водою, намагатися не вживати їжу, тим більше — мити її у водоймі. Треба мати з собою чисту воду, щоб промити обличчя, очі та руки. Також варто намагатися уникати вживання страв піл час відпочинку, тому що це несе певні ризики для здоров'я. Через забруднені руки теж можна підхопити якусь кишкову інфекцію".

Органам місцевого самоврядування та балансоутримувачам водойм, де знайшли лактопозитивну паличку, фахівці радять знайти потенційні джерела забруднення, додала фахівчиня:

"Наявність високої концентрації лактозопозитивної палички свідчить про те, що у воду потрапляють органічні речовини, які можуть надходити від життєдіяльності всіх теплокровних істот — і людей, і тварин. Це можуть бути якісь стічні води, неправильне утримання тварин тощо. Бажано знайти ці потенційні джерела та зупинити забруднення".

За словами Наталії Видри, впливає на якість води і температурний фон, а також те, наскільки проточною є водойма:

"Проточна вода здатна самоочищуватися, у стоячій водоймі вода буде більш забрудненою".

Раз на два тижні воду відбирають планово. Однак власники водойм за потреби можуть звернутися і раніше.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня

Вибір редакції

На початок