Чим забруднене повітря у Черкасах: результати досліджень

Чим забруднене повітря у Черкасах: результати досліджень

Веселка над Дніпром у Черкасах
Веселка над Дніпром у Черкасах, травень 2024 року. Суспільне Черкаси

У повітрі Черкас з 27 травня по 1 червня 2024 року виявили перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду, діоксиду азоту, аміаку та пилу.

Проби атмосферного повітря для аналізу лабораторія гідрометеослужби відібрала у різних районах обласного центру, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Йдеться про моніторинг за період з 27 травня по 1 червня 2024 року. Фахівці лабораторії центру відібрали та дослідили 355 проб атмосферного повітря. Загальна кількість хімічних речовин, що контролюють фахівці лабораторії — 17, пояснив метеоролог.

"Результати аналізу проб показали, що атмосфера по місту перенасичена аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом. В окремі дні – завислими в повітрі речовинами — пилом, та оксидом азоту. Найбільш забрудненими районами міста стали Дніпровський та Південно-Західний мікрорайони", — деталізував Віталій Постригань.

Відхилення від норм були за концентраціями формальдегіду, аміаку, оксиду азоту та пилу. Зокрема, зафіксовані такі перевищення:

  • формальдегід — у 1,7 – 3,8 раза по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні (з 27 травня по 1 червня);
  • діоксид азоту — у 1,1-2,1 раза (з 28 по 30 травня та 1 червня). Найвищі концентрації зафіксовані в Південно-Західному мікрорайоні;
  • аміак — у 1,1 – 2,8 раза (з 27 травня по 1 червня). Найвищі концентрації спостерігались в Південно-Західному мікрорайоні;
  • оксид азоту — у 1,3 – 2,3 раза (29-30 травня) в Південно-Західному мікрорайоні;
  • пилові домішки — у 1,3 раза (28 травня) в центрі міста та у Дніпровському мікрорайоні.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в цілому по місту приведена в таблиці.

Чим забруднене повітря у Черкасах: результати досліджень
Таблиця з моніторингу забруднення повітря у Черкасах. Черкаський обласний гідрометцентр

За словами Віталія Постриганя, у порівнянні з попереднім тижнем, дещо підвищились концентрації діоксиду азоту в центрі міста та оксиду азоту в Південно-Західному мікрорайоні.

"У Південно-Західному мікрорайоні продовжують спостерігатись найвищі концентрації аміаку з другої половини березня 2024 року. Решта контрольованих хімічних сполук залишилась без суттєвих змін", — пояснив Постригань.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок