Учасники громадської організації "Поклик Яру", що на Чигиринщині, готуються до нового таборового сезону. Будують скеледром, облаштовують нову територію та майструють зони відпочинку.
Цьогоріч планують зустріти ще більше молоді з усієї країни, розповів її координатор Ілля Мар’ян.
Серед пагорбів Холодного Яру, крон дубів та грабів на території табору громадської організації "Поклик Яру" робота в розпалі, розповів координатор Ілля Мар’ян. З його слів, готуються до зустрічі з молоддю.
"Кілька років тому наша організація навіть мріяти не могла, що буде дві території, що ми будемо розширюватися, про те що Холодний Яр стане вишкільним центром в самому центрі України".

Чотири роки на цій землі проводили вишколи, вчили історії та правил домедичної допомоги, додав Ілля. Все починали з нуля. Втілювали мрії. Одна з яких — дубова вежа, вже височіє на пагорбі".
"Ще Історик — перший координатор організації «Поклик Яру» мріяв, аби на території табору був скеледром. Це дуже класна штука, аби прокачувати як фізично, так і морально. Це дуже класна штука. Багато хто боїться таке, та і я сам боюся".

Втім, бажання збулося не одне, розповів координатор. Цьогоріч територія "Поклику Яру" розширилася. Побільшало й учасників організації, яких тут звуть на псевдо, каже Михайло Студенніков, він же "Перв".
"Зараз серед нас «Дощ», «Трембіта», «Волинь» і десь там на фоні «Грань» бігає", — пояснив Перв.
Колись, додав хлопець, він і сам був вихованцем табору. Все змінила зустріч з першим координатором та співзасновником "Поклику яру" Істориком — Павлом Наконечним, який загинув 2022 року під час повномасштабного вторгнення.
"Він був моїм вчителем в Києві і він запалив в моєму серці та серці «Трембіти» — це мій однокласний, оцей вогонь", — розповів Михайло.

Тепер цей вогонь запалюватиме разом з командою. Та спершу треба потрудитися, аби привести територію до ладу. Роботи вистачить усім, додав Ілля Мар’ян:
"Всю весну ми вклали в те, аби зробити тут територію, яка зможе приймати нових вихованців. Буде душ, навіс, засадили все газоном".

За літо проведуть п'ять таборових змін для дітей від 10 до 17 років, додав Ілля:
"На ту територію, яка вже була, будуть заходити нові вихованці, а на цій території – вихованці, які до нас вже їздили".
І продовжуватимуть впродовж літа виховувати відповідальну молодь в Холодному Яру, додала виховниця табору Ірина Жирна:
"Мною керує думка про те, що я роблю вклад у власне майбутнє. Бо я хочу жити в Україні. Ми спрямовані саме на молодь. Бо в них ще немає життєвого досвіду і вони можуть поглинати ці знання, і, аналізуючи, далі продовжуючи їх нести".
Такі табори поєднують дві мети: патріотичне виховання та відпочинок, вважає начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної військової адміністрації Іван Солодкий. Кількість таборів у зв’язку з воєнним станом не розголошують.
"Діти відвідують історичні місця, там таборуються, отримують уміння виживати. А Холодноярщина — там є що вивчати. І брати Чучупаки, і національно-визвольна війна була".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащини