На Черкащині 75 пластунів та дітей військовослужбовців 118-ї окремої бригади територіальної оборони долучилися до "Свята весни", яке відзначають щорічно.
Так знаменують початок таборування, нагадуючи основні навички пластунства, розповів Суспільному голова осередку "Пласт" у Черкаській області Володимир Рідний.
Одне із завдань пластуна Івана Шпари на псевдо "Сирник" — підтримувати вогонь. Тому він рубав дрова та підкидав хмиз до багаття.
"Взагалі повинно було бути Буксирник, але скорочено вийшло Сирник. Псевдо повинно бути коротким, щоб можна було швидко підізвати до себе, якщо потрібна поміч", — пояснив він.
Ще Івана призначили головним кухарем:
"Я намагався роздавати завдання і придумував, що готувати. Був плов, капусняк і компот".
На польову кухню взяли все необхідне:
"Сокири, лопати, стіл для роздачі. Кухарі ставлять казани і роздають їсти".
До пластунів Іван долучився у 2023 році.
"У нас є гутірки, таборові роботи, також в’яжемо різні конструкції, прибираємо. Є і вільний час, звісно. Нас навчають, як правильно виживати в лісі, як надати собі медичну допомогу, як розпалити багаття", — розповів він.
За безпекою на кухні стежив виховник підтабору хлопців Володимир Мелех. На Черкащину він приїхав із Тернополя.
"Вони достатньо самостійні і багато чого вміють. Моє завдання — спостерігати, радити їм в тих чи інших ситуаціях як би було зробити краще", — пояснив він.
З його слів, місце для приготування їжі та обіду діти обладнали самостійно:
"Хлопці робили власноруч — із підручних матеріалів, із дерева. З допомогою сокири чи пилки вони повинні були змайструвати ті чи інші меблі, викопати місце для вогнища, облаштувати мийку для рук".
Учасник табору Давид Новицький розповів про те, які намети облаштували пластуни:
"Зручно, намет великий. Є сітка, яка пропускає холод і тепло, як вентиляція своєрідна. Також є вікно".
Тато Давида — військовослужбовець 118-ї окремої бригади територіальної оборони. До пластунського осередку хлопець потрапив уперше:
"Нас учили, як розводити вогнище, мені сподобалося. А найбільше сподобалося, що у нас було заняття із тактичної медицини".
Давид додав, що йому подобається далеко блукати, але найважче потім – швидко повернутися:
"Я втомлююсь від того, що коли я далеко і чую свист про збір, треба не йти, а «летіти», щоб встигнути".
Так пластуни відзначають "Свято весни", розповів голова осередку "Пласт" в області Володимир Рідний:
"Це класичний захід для всіх 25 мільйонів скаутів у світі, зокрема, і в Україні. Традиційно перед початком літа всі скаути виїжджають на два-три дні для того, щоб діток було легше увести в літній сезон, щоб вони пригадали, що таке проживати в наметах і піклуватися про себе".
З його слів, до заходу долучилися 75 дітей:
"У нас 55 дітей, яким за 11 років. Вони три дні живуть у таких умовах. Натомість маленькі діти з нами лише два дні, бо для них це такий собі екстрим".
Серед учасників свята були і діти військовослужбовців 118-ї окремої бригади територіальної оборони, додав Володимир Рідний:
"Ми ще з 2022 року підписали меморандум співпраці між пластунами і територіальною обороною для того, щоб створити при ТрО таку молодіжку. Діти 118 бригади — це наші діти".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині