86 днів тримав оборону Маріуполя: у Черкасах посмертно нагородили азовця

86 днів тримав оборону Маріуполя: у Черкасах посмертно нагородили азовця

Ексклюзивно

У Черкасах заступника командира полку "Азов" Дмитра Букарьова посмертно нагородили відзнакою "Захисник України — Герой Черкас". Військовий загинув в Оленівці в ніч на 29 липня 2022 року.

Він — один зі ста загиблих черкаських військовослужбовців, родини яких отримали цю відзнаку до Дня Героїв, який щорічно відзначають 23 травня, розповів Суспільному керівник патронатної служби міськради Микола Добровольський.

Черкащанка Тетяна Лісова — сестра полеглого Героя. Дмитро старший від неї на два роки брат, з дитинства її захищав та піклувався:

"Ми спали поруч. Якщо мені щось жахливе насниться, то я будила Діму. Адже батьків не можна було турбувати, бо лаялись. А страшно ж, заснути не можу, тож я просила брата дати свою руку. І коли вночі брала його за руку вночі, то мені ставало спокійно. Я так і засинала. Він був такий в усьому".

Дитячий фотоальбом
Дитячий фотоальбом. Суспільне Черкаси

У 2014 році Дмитро Букарьов добровільно став до лав Збройних Сил України. Військовий служив під Маріуполем, там, аби мати відчуття дому, купив будинок.

"Це був такий старенький будиночок в закинутому селі під Маріуполем. Але там було так затишно. І ось Діма любив саме цей затишок, хазяйнував там. Наприклад, після служби висадив яблуньки", — пригадала сестра.

Дмитро був заступником командира полку та мав позивний "Білотур", з початком повномасштабного вторгнення разом із побратимами 86 днів тримав оборону Маріуполя й "Азовсталі", розповіла Тетяна Лісова.

"У Діми дуже сильно була розвинута інтуїція. І він дуже часто передбачав багато подій, які мали стосунок і до безпеки. Було декілька разів, коли він з мінних полів виходив. А вже на момент повномасштабного вторгнення було багато ситуацій саме на Азовсталі, коли гинули поряд, а він залишався живим".

Був випадок, коли побратими вважали його загиблим, пригадала сестра:

"Коли в бастіон влучила протибункерна бомба, тоді було багато полеглих. Діму повністю засипало, тому хлопці вважали, що загинув. Проте його відкопали, тоді він майже ніяких поранень не отримав".

Тетяна Лісова розповіла про спогади
Тетяна Лісова поділилася спогадами. Суспільне Черкаси

Після теракту в Оленівці, який в ніч на 29 липня 2022 року здійснила російська армія, зі слів пані Тетяни, у пропагандистських ЗМІ були опубліковані списки тих, хто загинув у бараці:

"Як тільки зʼявилися списки, здається 30 липня, то я побачила там. Але це така правда, в яку ніхто вірити не хоче".

Через рік після його загибелі, 8 липня 2023 року, підполковника Дмитра Букарьова провели в останню путь у Черкасах.

"Майже рік пройшов з моменту теракту до того, як підтвердили, що це саме Діма. Бо спочатку мало бути слідство, де ті тіла досліджували. А потім вже експертизи ДНК, які теж дуже довго тривають", — розказала пані Тетяна.

Нині їй про брата нагадують його відзнаки та нагороди, отримані, як за життя, так і посмертно:

"Діма взагалі жартував стосовно нагород. Коли він отримував чергову нагороду отримував, то робив інколи допис на фейсбуці, на кшталт, якогось жарту. Мовляв, займався штабною роботою і раптово прийшла нагорода, проте не хвилюйтеся, рідні, в мене все добре".

Нагороди Дмитра Букарьова
Нагороди Дмитра Букарьова. Суспільне Черкаси

Черкаського захисника Дмитра Букарьова посмертно нагородили почесною відзнакою "Захисник України – Герой Черкас".

Відзнаку "Захисник України – Герой Черкас" виконком Черкаської міської ради затвердив у жовтні 2022 року. Нею посмертно нагороджують загиблих військовослужбовців, які народилися, навчалися, працювали, несли службу або ж поховані в обласному центрі. 23 травня 2024 року цією нагородою полеглих вшановують вп’яте.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок