У Черкасах вперше відбувся обмін учнями: що відомо про ініціативу

У Черкасах вперше відбувся обмін учнями: що відомо про ініціативу

У Черкасах стартував другий етап освітнього проєкту під назвою "Лідерський Че_Бум" з обміну учнями між двома міськими школами. У "новому" закладі діти відвідують уроки, класи безпеки та ходять на тренінги.

Таку ініціативу проводять вперше. В обміні взяли участь десять учнів, Суспільному повідомила директорка школи №34 Валентина Козій.

За чужою партою і не у своїй школі навчається старшокласниця Анастасія Макаренко. Її знають як президентку школи № 28, та сьогодні вона учениця іншої — 34. У новій школі навчатиметься три дні:

"Наша школа відрізняється від цієї тим, що вона трішки менша та світліша і більш компактна Тут всього багато".

Черкаські школярі на уроці
Учні на уроці. Суспільне Черкаси

Із новою вчителькою української мови старшокласниця повторювала вивчений матеріал. Поділилася, що рідко у її школі працюють в групах на уроках української мови, але все інше — дуже схоже.

"Я людина не сором’язлива, тому мені нормально. Я думаю, що ми всі подружимося за цей час", — додала Анастасія Макаренко.

За словами президентки 34-ї школи та ініціаторка проєкту Анастасії Йосипенко, ідея обміну учнівським самоврядуванням між міськими школами їй наснилася:

"У мене була дитяча мрія — побути на місці когось в іншій школі, повчитися там. Тому я запропонувала президентці 28 школи стати нашими, скажемо так, партнерами. Вона погодилася, потім ми все узгодили з адміністрацією і вирішили запустити цей проєкт".

Його мета, як поділилася Анастасія Йосипенко, здобути досвід, нові враження і емоції, а також побачити як працює самоврядування інших шкіл.

Черкаський учень відповідає на уроці біля дошки
Учень біля дошки. Суспільне Черкаси

Проєкт "Лідерський Че_Бум" відбувається у два етапи протягом двох навчальних тижнів, розповіла директорка школи №34 Валентина Козій:

"Перший етап був у 28 школі, а другий, вже завершальний, етап в нашій школі".

Пригадала, що почувши пропозицію від своїх учнів, погодилася без сумнівів.

"Підтримувати молодь – це наше основне завдання тому, що за ними майбутнє. Їх розкомплексовують саме такі проєкти, коли діти знайомляться, отримують новий досвід та спілкуються з іншими", — поділилася директорка.

Школи обмінялися десятьма учнями, розповідає пані Валентина. Під час такого обміну діти відвідують уроки, класи безпеки та ходять на тренінги:

"Діти мають досвід спілкування, адже вони здружилися та вже знають один одного. Тепер ми їхній досвід тільки поглиблюємо".

Зі слів Валентини Козій, проєкт планують втілювати й наступного року.

Старшокласниця читає з зошита на уроці
Учениця відповідає на уроці. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок