Черкаська СБУ оголосила про підозру чоловікові, який разом із матір'ю коригував удари РФ по Одещині

Черкаська СБУ оголосила про підозру чоловікові, який разом із матір'ю коригував удари РФ по Одещині

Підозрюваний у коригуванні авіаударів
Підозрюваний у коригуванні авіаударів по території Одещини. . СБУ в Черкаській області

За матеріалами черкаських правоохоронців повідомили про підозру чоловікові, який коригував авіаційні удари росіян по Одещині.

Йдеться про уродженця села Приморське, який нині перебуває в Росії, розповіла у коментарі Суспільному речниця СБУ в Черкаській області Катерина Дрога.

За даними слідства, він "наводив" артудари РФ по військових об'єктах на території Одеської області. До збору інформації залучив свою матір. "Сімейний підряд" працював на спецслужби РФ із серпня 2023 року:

"До збору розвідувальної інформації він залучив свою матір. У листопаді 2023 року кіберфахівці затримали її саме під час передачі інформації про місця базування Сил оборони та логістичних центрів експорту українського зерна поблизу акваторії Чорного моря. Нині вона знаходиться під вартою. Росіяни планували використати цю інформацію для підготовки бойових операцій на південному фронті".

Комунікацію з росіянами чоловік підтримував через "зв’язкового" – представника керівного складу "міліції ДНР".

Черкаська СБУ оголосила про підозру чоловікові, який коригував удари РФ по Одещині
Листування підозрюваного у коригуванні артударів РФ по території Одещини. СБУ в Черкаській області

"Всю інформацію жінка надсилала синові, який потім передавав її росіянам, із детальним описом розташування військових об’єктів та прилеглої території та точками геолокації. Встановлено, що за його корегування був нанесений авіаудар по фортифікаційних спорудах українських захисників у вересні 2023 року під час масового повітряного удару по Одещині", — додала Катерина Дрога.

На підставі зібраних доказів чоловікові повідомили про підозру за частиною 3 статті 114-2 Кримінального кодексу України — несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану.

Наразі він переховується від правосуддя на території Росії. Йому загрожує до 12 років за ґратами.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок