Сплатить штраф: на Черкащині склали протокол на палійку трави

Сплатить штраф: на Черкащині склали протокол на палійку трави

Пожежа на Черкащині
Пожежа у селі Нова Гребля на Черкащині. Фото Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Черкаської області

На Золотоніщині склали протокол на жінку, яка спалювала суху траву. За це вона сплатить штраф.

Про це Суспільному розповіла речниця Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Юлія Норовкова.

За словами речниці, це сталося в селі Нова Гребля.

"Місцева жителька спалювала суху рослинність неподалік житлових будинків. На неї склали адміністративний протокол за статтею 77-1 Самовільне випалювання рослинності або її залишківкодексу України про адміністративні правопорушення. За це передбачена адміністративна відповідальність — штраф від 3 060 до 6 120 гривень", — розповіла речниця.

З початку 2024 року в Черкаській області за підпал сухої рослинності притягнули до відповідальності сімох людей, додала Юлія Норовкова.

Що відомо про штрафи за спалювання сухої трави

За словами речниці Головного управління поліції Черкащини Зоя Вовк, за спалювання сухостою передбачені штрафи:

"За порушення вимог пожежної безпеки у лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Штраф за випалювання стерні, луків та пасовищ – до 6 120 гривень для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень".

Також з її слів, окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу − до 15 300 гривень, а для посадовців – удвічі більше.

На Черкащині за самовільне випалення сухостою вдалося притягнути пʼятьох громадян, розповіла провідна інспекторка відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління держслужби із надзвичайних ситуацій області України в області Вікторія Школяр. Загальна сума штрафу становить 15 300 гривень.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок