У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері за перший рік повномасштабного вторгнення кількість хворих на туберкульоз зросла на 30%, за другий ще на 16%. Нині там лікується 400 людей.
Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язки директора закладу Дар'я Левандовська.
Альона Мельник дізналась про туберкульоз після операції на матці:
"Була міома матки, видалили міому, був ендометріоз, запалення матки другого ступеня. Чотири місяці лікувалася, ніхто ніде не знав чого шви гниють, запалення іде. Ампутували матку, зробили гістероскопію і показало, що в мене туберкульоз матки".
Замість лікування вдома, вирішила пройти лікування у лікарні.
"Мені нещодавно зняли шви, тому потрібно ще побути під наглядом лікарів. Лікуватись потрібно від пів року. Хочу вже скоріше вилікуватись, тому що вдома маю двоє дітей".
За двадцять років роботи з хворими на різні форми туберкульозу змінились методи лікування, розповіла Дар'я Левандовська.
"Якщо раніше людину ми могли лікувати до трьох років і спостерігати все життя, то нині в нас існують короткі схеми, як для лікування чутливого, так і хімієрезистентного туберкульозу, це чотири місяці чутливий, дев’ять місяців хімієрезистентний туберкульоз".
Для пацієнтів, які лікуються вдома, а таких більшість, два роки тому почали використовувати нову систему контролю приймання препаратів, пояснила медсестра поліклінічного відділення Світлана Поліщук.
"Вони або мають коробочку смартбокс, або їх беремо на відео, це в телефоні завантажується програма, вони там знімають відео як приймають препарати й нам приходить на платформу. Всі ліки сюди відкладаються і тоді пацієнт її відкриває і нам приходить сигнал".
З початком повномасштабного вторгнення спостерігають різкий ріст кількості хворих на туберкульоз. Тож оптимізувати свою роботу вирішили через вдосконалення систем діагностики, пояснила Дар'я Левандовська:
"Пацієнту не обов’язково їздити кудись, шукати де здати аналіз і не обов’язково їздити за ліками, ліки можуть привезти до нього, це для того, щоб зменшити перерви в лікуванні. У нас є міжрайонні фтизіатри, які знаходяться в Золотоніському районі, у Ватутіному й Умані".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині