Боротьба за прибережжя: прокуратура оскаржує будівництво у черкаській Дахнівці

Боротьба за прибережжя: прокуратура оскаржує будівництво у черкаській Дахнівці

У черкаській Дахнівці впритул до води розпочали будівництво. Поки прокуратура намагається довести в суді незаконність передачі в оренду цієї прибережної ділянки, там вмуровують капітальну залізобетонну конструкцію.

Десятирічний договір про передачу в оренду цієї ділянки є незаконним, розповів Суспільному керівник обласної прокуратури Станіслав Торопчин.

Місцевий житель Олександр розповів, що з початком будівництва знайти місце, щоб порибалити, стало складніше. Аби закинути вудку, міста, яке розташоване на найширшій частині Кременчуцького водосховища, треба їхати за 30-40 кілометрів:

"Раніше було так: сів на маршрутку, виїхав, порибалив. А нині по набережній їдеш, то одні паркани і прохідні. А через прохідну не пройдеш".

Прокуратура оскаржує будівництво у черкаській "Дахнівці"
Фото: Суспільне Черкаси

Олександр приїхав у Дахнівку, коли побачив у соцмережах повідомлення про акцію протесту, яку збирали місцеві жителі. Проте виявився чи не єдиним учасником:

"У соцмережах всі обурюються, що «зрада-зрада», але це все на словах. А по факту нічого не роблять".

Натомість роботу не припиняють будівельники.

Позицію забудовника – обслуговчого кооперативу "Дачний-2016" — приїхав відстоювати адвокат Юрій Тищенко.

"У «Дачного-2016» є чинний договір оренди земельної ділянки, на підставі якого ще у 2016 році передали земельну ділянку в оренду, після чого були неодноразові судові рішення на користь як однієї, так і іншої сторони. Наразі діє постанова Північного апеляційного суду, в якій рішення про скасування оренди скасоване. Тому не бачу ніяких перешкод надалі здійснювати діяльність", — пояснив адвокат.

Прокуратура оскаржує будівництво у черкаській "Дахнівці"
Фото: Суспільне Черкаси / Марія Гаврилян

Начальник відділу контролю земельних ресурсів екоінспекції центрального округу Віталій Бойко зазначив: повноважень зупинити чи перешкодити процесу він не має:

"Згідно з земельним і водним кодексами, в межах прибережної захисної смуги заборонено проведення будь-яких будівельних робіт, крім гідрометричних, лінійних та гідротехнічних. Без документації важко сказати, що саме будується. Наскільки мені відомо, наразі прокуратура оскаржує договір оренди цієї земельної ділянки і рішення, яким цей договір був наданий".

Прокуратура оскаржує будівництво у черкаській "Дахнівці"
Фото: Суспільне Черкаси / Марія Гаврилян

Позовну заяву з аргументацією прокурори подали до суду у 2020 році, розповів заступник керівника обласної прокуратури Станіслав Торопчин.

"Для будівництва передавати землі водного фонду заборонено. Судом першої інстанції був задоволений позов прокуратури. Апеляційний суд скасував це рішення. Наразі Київською міською прокуратурою заявлена касація. Її подали лютому 2024 року і вже відкрили провадження по цій справі в суді касаційної інстанції", — зазначив він.

26 лютого прокуратура направила на місце будівництва своїх фахівців із перевіркою, додав Станіслав Торопчин:

"Розпочато провадження за статтею 239 з приміткою 2Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах. На одній із цих ділянок з 2021 року було зареєстроване речове право на берегоукріплювальну споруду. Може, у них є якийсь дозвільний документ. У нас зареєстроване провадження, під час досудового розслідування ці всі питання будуть з’ясовувати".

Боротьба за прибережжя: прокуратура оскаржує будівництво у черкаській "Дахнівці"
Фото: Суспільне Черкаси / Марія Гаврилян

Саме берегоукріплювальною спорудою адвокат забудовника Юрій Тищенко називає об’єкт, що нині зводять:

"По наявних документах планується тільки захисна споруда. Більше нічого. Хіба можна на ділянці, дотичній до води, будувати капітальні споруди? Це ж заборонено законом".

Черкащанин Олександр почутому не вірить. Але і продовжувати цю боротьбу самотужки не бачить сенсу:

"Люди зневірені, на суд вони не прийдуть, бо не вірять, що можна чогось досягти".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок