У Черкасах забруднене повітря: результати дослідження за тиждень

У Черкасах забруднене повітря: результати дослідження за тиждень

У Черкасах забруднене повітря: результати дослідження за тиждень
. Фото: Суспільне Черкаси

У Черкасах повітря забруднене формальдегідами, аміаком, діоксидом азоту та пилом. Дослідження тривали з 29 січня по 3 лютого. Цими днями фахівці зафіксували перевищення гранично допустимих норм.

Проби атмосферного повітря для аналізу відібрала лабораторія гідрометеослужби, розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Загалом цього разу відібрали 395 проб у центрі міста, по вулиці Олени Теліги та у Дніпровському мікрорайоні. Із 17 хімічних сполук, вміст яких контролюється постійно, гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом перевищили:

  • формальдегід – у 1,6 – 2,9 раза (з 19 по 24 лютого, окрім 22) по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;
  • діоксид азоту – у 1,1 раза у Дніпровському мікрорайоні 23 лютого;
  • діоксид азоту – у 1,1-1,5 раза (19, 21, 22, 23) в центрі міста;
  • аміак – у 1,1-1,3 раза (20 та 24 лютого) у Дніпровському мікрорайоні та центрі міста, відповідно;
  • пилові домішки – у 1,3-2,0 рази (23 та 24 лютого) на всіх постах спостережень.

Як пояснив Віталій Постригань, порівняно з попереднім тижнем суттєво підвищились в цілому по місту концентрації завислих у повітрі речовин 23-24 лютого.

"В центрі Черкас зросли концентрації діоксиду азоту. Кількісний склад решти контрольованих хімічних речовин не зазнав суттєвих змін", — розповів метеоролог.

Детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в цілому по місту приведена в таблиці:

У Черкасах забруднене повітря: повідомили результати дослідження
Черкаський обласний гідрометцентр

За прогнозом, погодні умови поточного тижня слабо сприятимуть покращенню якості атмосферного повітря, додав Віталій Постриань:

"Упродовж тижня вітри з південною складовою направлятимуть викиди основної промислової зони Черкас на Південно-Західний мікрорайон. В нічні та ранкові години через відсутність вертикального переміщення повітряних мас, наявні шкідливі домішки накопичуватимуться в приземному шарі атмосфери".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок