Можемо сподіватися на гарний урожай: метеоролог про зимівлю озимини на Черкащині

Можемо сподіватися на гарний урожай: метеоролог про зимівлю озимини на Черкащині

Можемо сподіватися на гарний урожай: метеоролог про зимівлю озимини на Черкащині
. Суспільне: Черкаси

На Черкащині не зважаючи на складні умови сівби, зимові погодні умови дали можливість успішно перезимувати озимим культурам. Відтак можна сподіватися на гарний урожай.

Про таке розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

"Цьогорічна зима може стати запорукою гарного врожаю, як було у схожі роки. Цьому сприяли: ранній затяжний характер весни, а значить ранній початок вегетації та поступовий розвиток посівів, відсутність масштабних засух. На активний розвиток посівів слід розраховувати у третій декаді березня з переходом середньодобової температури через +5° у бік підвищення, як було у аналогічні роки. Водночас із перезимівлею, для аграріїв актуальним є питання вологозапасів ґрунту на початок весни. Адже це вологоресурси майбутнього врожаю", — деталізував Постригань.

Хоч умови для сівби та осінньої вегетації в попередньому році були складні через жорстку осінню засуху та пізні строки сівби. Саме це не дозволили озимині досягти безпечної фази для перезимівлі – кущіння. Тож їхній стан був в значній залежності від погодних умов зими.

"Тепла зима з середньою температурою повітря на 3° вище норми та морозами не нижче 18°, стала на боці аграріїв — ризиків для пошкодження та загибелі рослин не було. Завдяки сплескам «квітневого» тепла навіть покращився фазовий розвиток та добре розвивалася коренева система. Результати відрощування озимих рослин, що були взяті агрометеорологами області 25 січня на тестових полях, підтвердили успішність перезимівлі — пошкоджених та загиблих рослин виявлено не було", — додав метеоролог.

За агрометеорологічними розрахунками, на час відновлення вегетації близько 5 % озимини вийдуть із зими в незадовільному стані, що в межах природного фону.

"Збереження потенціалу майбутнього врожаю у великій мірі буде залежати від весняного підживлення посівів та обробки проти хвороб і шкідників, ймовірність розвитку та шкодочинності яких є значною", — зауважив Віталій Постригань.

Умови для формування рослин цього року в Черкаській області складаються надзвичайно сприятливо, додав метеоролог:

"Адже, завдяки достатній кількості опадів та знову ж таки теплій зимі, яка стримала промерзання ґрунту, значна кількість опадів та талих вод, не стікали в річки та низини, а поглиналися ґрунтом. За зимовим визначенням запасів вологи, вологозапаси у метровому шарі ґрунту, були на рівні найвищих значень за останні 30 років. На початок весни вони скрізь очікуються оптимальними в межах — 145-220 мм найбільші значення на Лівобережжі Черкащини. У роки зі схожою погодними умовами, достатні вологозапаси ґрунту зберігалися до кінця весни. Однак, в окремі періоди літа відмічалася засуха".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок