У Черкасах 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Містяни зібралися біля пам’ятника Борцям за волю України.
Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного Оксана Швед.
Присутні поклали квіти та згадку про загиблих на Майдані в Києві під час масових розстрілів у грудні 2013-лютому 2014 року, а також тих, хто помер згодом від травм і поранень.
"Багато черкащан брали участь у Революції гідності, їхали на Майдан з різних міст і сіл. Черкащани є і серед загиблих. Ми будемо завжди їх пам'ятати і відстоювати ті цінності, які відстоювали вони", — пояснив керівник ОВА Ігор Табурець.
Майдан 2013-2014 року суттєво відрізнявся від Помаранчевої революції, вважає учасник Революції гідності Віталій Коваль:
"У першу чергу — гостротою ситуації. Ще з початку першого штурму, це було 8-9 грудня, було зрозуміло, що влада хотіла виключно силовим способом, без ніяких переговорів, навести, на їхню думку, лад на Майдані. Було розуміння, що маємо стояти. Ми тоді були наївні — будівельні каски, шоломи для страйкболу, якісь дерев'яні й пластикові щити проти помпових рушниць і світлошумових гранат. Але те відчуття єднання, яке там було, коли бачиш як одночасно дорогі ресторани виносять мітингувальникам гарячі страви і тут же бабуся десь з-під Чернігова у клітчастій сумці привозить власні пиріжки, давало розуміння того, що треба вистояти. Головне — що ми там стояли не за якихось політичних лідерів, а просто за право бути власниками свого вибору. Ми не хочемо туди, куди нас тягнуло і тягне зараз російське ярмо".
Опісля відбулася молитва у Свято-Троїцькому катедральному соборі, що на Пагорбі Слави.
Небесну Сотню вшанували і в Золотоноші. Як повідомила кореспондентка Суспільного Віта Кавун, містяни поклали квіти до пам’ятника, встановленого на честь Героїв.
В Умані волонтери спільно з студентами мистецького факультету державного педагогічного університету імені Павла Тичини зробили паперових ангелів та прикрасили територію біля пам'ятного знаку, повідомила кореспондентка Суспільного Людмила Трум.
У Каневі учні місцевої гімназії повісили на дерева біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні символічних паперових ангелів, повідомив кореспондент Суспільного Роман Назаренко.
"Це ангели світла, які зробили діти", – розповіла директорка гімназії Валентина Якименко.
Представники влади, освітяни, та громадськість міста поклали квіти до пам’ятного знаку. Капелан Євгеній Зотов і протоієрей Сергій Нікітін провели заупокійну літію за загиблими.
Що відомо про Небесну Сотню
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву "Революція Гідності". Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого, за офіційними даними, було вбито 107 протестувальників.
- Небесна Сотня — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до Революції гідності у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні — 20 лютого.
- У Черкасах Євромайдан стояв три місяці — з 22 листопада 2013 до 25 лютого 2014 року, коли голова обласної адміністрації Сергій Тулуб написав заяву про звільнення.
- Серед Героїв Небесної Сотні — семеро черкащан: Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (м. Тальне), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (м. Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна Маньківський район), Віталій Смоленський (с. Фурманівка, Уманський район) та Василь Сергієнко (м. Корсунь-Шевченківський).
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині