Черкаси планують розширити на 600 гектарів: депутати проголосували

Черкаси планують розширити на 600 гектарів: депутати проголосували

Черкаси планують розширити на 600 гектарів: депутати проголосували
. Суспільне: Черкаси

Територію Черкас планують розширити на майже 600 гектарів. Йдеться про землі, що належать Руськополянській ОТГ, що межує із містом на південно-західному напрямку.

На сесії міськради 19 лютого депутати проголосували за відмову у погодженні проєкту землеустрою щодо встановлення меж території Руськополянської об’єднаної територіальної громади, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

За словами директора департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна, межу міста планують провести вздовж об'їзної дороги, що йде через мікрорайон Лісовий повз Геронимівку і на Руську Поляну. Нині південно-західна межа міста проходить вздовж дороги по вулицях Руставі та Момота.

Планують розширити на 600 гектарів: депутати проголосували
Фото: Суспільне Черкаси

Артур Савін апелює тим, що там розташовані міські об’єкти, зокрема кладовище:

"Дані території із здавна використовувалися містом. Проєкт межі міста був розроблений на підставі містобудівної документації, а саме актуалізації генерального плану нашого міста".

Натомість голова Руськополянської громади Олег Гриценко каже, що на цій землі є паї селян та підприємства, які є основними наповнювачами бюджету громади.

"Питання в тому, що ми просимо затвердити межі, які були межами, коли села були окремими. Ми не просимо ні сантиметра земельної ділянки. От уявіть, що ви живете родиною, ось тут є ваш будинок і ваш сусід, який більший по своїм можливостям і каже: знаєш що, я вирішив розширитися внаслідок твого городу, бо мені так потрібно".

Міський голова Черкас додав:

"Руськополянці хочуть, аби межі були такими, як давно затверджені межі трьох сіл, які входять до цієї територіальної громади: Руської Поляни, Геронимівки та Дубіївки. Натомість у нас, як у влади Черкас, інша думка – так складається, що певні території Руськополянської тергромади потрібні для подальшого розвитку обласного центру. Зокрема, для розбудови аеропорту та розв’язання деяких інших господарських питань. Наприклад, таунхауси, незаконно збудовані гаражі та магазини по вулиці Руставі поблизу кладовища – це землі Руськополянської громади. Ці об’єкти перебувають у зоні відповідальності Руськополянської ОТГ, але, де-факто, вони вже давно знаходяться на території Черкас. Настав вже час впорядкувати межі наших громад. З повагою до Геронимівки, вона де-факто вже давно в Черкасах і Червона Слобода, яка межує одною вулицею з Черкасами".

Депутати проголосували за розширення Черкас на 600 гектарів
Фото: Суспільне Черкаси

Далі сесія відбувалась у закритому режимі. Зі слів міського голови, на ній депутати перерозподілили 49 мільйонів гривень бюджетних коштів на підтримку Збройних Сил України, відповідно до запитів військових.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок