На Черкащині станом на 16 лютого спостерігаються добрі умови для перезимівлі озимини. Про це свідчать дослідження Черкаського обласного гідрометцентру.
Про це Суспільному розповів начальник установи Віталій Постригань.
З його слів, результати планового відрощування монолітів озимої пшениці та жита, що взяли агрометеорологи області з тестових полів 25 січня підтвердили добрі умови перезимівлі: пошкоджених та загиблих рослин не виявили.
"Озима пшениця, що на початок відрощування знаходилася у фазах третій листок — кущіння, швидко відросла та після відрощування мала яскраво зелений колір. Наразі озимина повільно вегетує, проте умов для повноцінної вегетації немає", — пояснив Віталій Постригань.
Із 12 лютого, середньодобова температура щодня знижується на 2º, при цьому залишаючись вище клімату на 8º. Відтак загрози для рослин не існує.
"Як видно з таблиці, максимальна температура повітря знизилася до 3-6º тепла. Мінімальна температура у повітрі 1-2º тепла, на поверхні ґрунту 0-3º тепла. По області випадали дощі різної інтенсивності, кількістю 3-8 мм. Мінімальна за добу температура ґрунту на глибині 3 см — це глибина залягання вузла кущіння озимих, 2-4º тепла.", — деталізував Віталій Постригань.
За прогностичними розрахунками, аномалія тепла збережеться не лише до кінця лютого, а й перейде у березень, додав синоптик.