"Хочу взяти реванш і виграти": боксерка з Черкащини готується до змагань в Італії

"Хочу взяти реванш і виграти": боксерка з Черкащини готується до змагань в Італії

Ексклюзивно
бокс, Анастасія Ковальчук
Змагання, які принесли перемогу. Фото надане Анастасією Ковальчук

25-річна уманчанка Анастасія Ковальчук — чемпіонка України з боксу, майстер спорту України, чотирьохразова чемпіонка в Черкаській області, учасниця чемпіонату Європи з боксу. У 18 років здобула свою першу перемогу і з того часу її спортивна кар’єра стрімко пішла в гору.

Анастасія розповіла Суспільному про свої титули, майбутні змагання та свої бої.

"Хочу взяти реванш і виграти": черкащанка Анастасія Ковальчук готується до змагань в Італії
Фото надане Анастасією Ковальчук

"Мій перший бій — це були спаринги в Умані. Раніше я займалась у Ватутіному, зі своїм першим тренером, і ми приїхали сюди на спаринги. Змагалась тут з дівчинкою, вона була тоді кандидаткою в майстри спорту — Сашею Ткачук. От з нею запам’ятала свій бій. Це було куча емоцій, перший раз в ринг вийшла, багато сумбуру, страх і радість, що я змогла зробити. Важко було налаштувати себе, але бій не програла, нам дали бойову нічию. Бій був досить важким".

"Хочу взяти реванш і виграти": черкащанка Анастасія Ковальчук готується до змагань в Італії
Анастасія перед початком змагань. Федерація боксу України

Загалом Анастасія поки що провела десяток боїв, але пам’ятає кожен з них:

"У мене їх (боїв - ред.) не так багато – десь десять. На рівні Європи п’ять – всі їх я запам’ятала, всі із них були важкими, крім фінального напевно, там було легко. І бої на рівні України теж запам’ятовуються".

За роки боксерської кар’єри Анастасія здобула чимало нагород та стала єдиною в Черкаській області Заслуженим майстром спорту України з боксу.

"У 2021 році на Чемпіонаті з боксу серед жінок до 22 років стала третьою, у 2022 році отримала золото на Чемпіонаті Європи, чотири рази вигравала Чемпіонат України. В 2023 році мені надали звання Заслуженого майстра України з боксу – норматив я виконала на Чемпіонаті Європи, за це присвоїли золоту медаль".

"Хочу взяти реванш і виграти": черкащанка Анастасія Ковальчук готується до змагань в Італії
Фото

Також уманська боксерка здобула призове місце на Міжнародному турнірі в Угорщині. Цей захід став останнім стартом спортсменки перед ліцензійним турніром до Олімпійських Ігор, який через місяць пройде в Мілані (Італія).

"Зараз готуюсь до ліцензійного турніру, на якому завойовують ліцензію на Олімпійські ігри. Підготовка вже на фінішній прямій, бо 28 лютого ми летимо в Італію".

До змагань світового рівня Анастасія готується дуже ретельно, постійні тренування, підготовка витривалості та тактики. Розповіла, що учасників буде дуже багато, проте вона мріє позмагатись із конкретною боксеркою.

"За день до бою ми будемо знати свого суперника і вже тоді підбиратимемо тактику. Думаю у мене буде не менше п’яти боїв, бо я знаю багатьох дівчат, в яких не має ліцензії. Мені дуже не подобається одна дівчина, я вже їй поступалась на одних і тих же змаганнях. Мені б дуже хотілося взяти в неї реванш і виграти. В неї також не має ліцензії і я відчуваю, що ми попадемо з нею на бій".

"Хочу взяти реванш і виграти": черкащанка Анастасія Ковальчук готується до змагань в Італії
Федерація боксу України

За результатами змагань – путівка на Олімпійські ігри в Парижі. Про які Анастасія Ковальчук мріє останні роки.

"В 2021 році я тільки повірила в себе, що я зможу чогось досягти на такому високому рівні і вже третій рік я «горю» цим бажанням – поїхати на Олімпійські ігри, досягти там якогось результату. Свої шанси оцінюю десь на відсотків 80, що зможу виграти, адже досить давно готується до цих змагань, багато чого проходжу і мені не хочеться просто «спустити в каналізацію свою працю".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок