Школи на Черкащині отримали майже 30 тисяч підручників

Школи на Черкащині отримали майже 30 тисяч підручників

На Черкащині школи одержали в січні майже 30 тисяч підручників для 5-6 класів. Із настанням навчального року діти більшості підручників не мали.

Затримка з друком книг для учнів Нової української школи виникла від початку повномасштабної війни, розповіла методистка обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Борисова.

Учителька української мови та літератури Лариса Борисова розповіла: діти вчаться за підручниками нової української школи, та самих книг ще не отримали.

"На початку року було надзвичайно важко. Ми працювали через телевізор, але, на жаль, ви бачите, що зображення, наприклад, тим, хто на останніх партах було дуже важко видно", – повідомила вчителька.

Окрім цього також існували і проблеми з виконанням домашнього завдання. Як зазначила Лариса Борисова не всі можуть під’єднатися через інтернет до класруму, щоб подивитися надіслані зошити або завдання.

На Черкащині отримали підручники нової української школи
Фото: Суспільне Черкаси

Проте п’ятикласник Олександр з альтернативою, адже з собою є і роздрукований батьками підручник, і планшет:

"Тому, що не потрібно носити підручники, які є зазвичай доволі важкими і те, що багато уроків. А планшет можна взяти будь-коли і він не дуже важкий".

Проте його однокласниці Анні Дворковій більше до вподоби друковані книги. Розповіла, що книгу можна перегорнути, там є картинки і зрозуміліше написано, а в телефоні треба програми відкривати та ще й вправи можуть не збігатися з вчителем.

Про недоліки електронного підручника поділився також п’ятикласник Роман Високолян:

"Підручник може не відкритися або перебої з інтернетом можуть виникнути. Чи, наприклад, щось переписуєш, а екран вимикається через деякий час".

Батькам навчання за електронним варіантом не сподобалося, оскільки є недоліки, розповіла мама шестикласниці Оксана Коваленко:

"Через гаджети знижується дисципліна дитини, адже не завжди можеш проконтролювати чим вона там займається. Окрім цього також погіршується зір".

На Черкащині отримали підручники нової української школи
Фото: Суспільне Черкаси

Власне друковані підручники надійшли в січні цього року. Про це розповіла завідувачка шкільної бібліотеки Валентина Костенко. Отримали 514 підручників для пʼятого класу та 596 для шостого.

"Для пʼятого класу отримали такі підручники як: етика, історія, математика. Краще сказати скільки не надійшло. А саме чотири найменування примірників – це українська мова, література, світова й інформатика", – повідомила завідувачка.

Та додала, що для шостого класу не вистачає тільки одного – мистецтва – все інше надійшло.

Отримали підручники нової української школи
Фото: Суспільне Черкаси

Забезпечення підручниками учнів п'ятих та шостих класів призупинилося з початком повномасштабного вторгнення, поінформувала методистка черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Борисова:

"Держава знайшла кошти та можливості і тому підручники для пʼятого класу наприкінці 2023 року були додруковані. Вони почали надходити на нашу книжкову базу і звідти їх почали вивозити", – розповіла Наталія Борисова.

Вона доповнила, що незабезпеченими лише залишаються українська література, зарубіжна література та інформатика. З усіх інших предметів підручники надруковані і вони ще продовжують надходити на заклади.

На Черкащині отримали підручники нової української школи
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок