"Що майно належить росіянам — це не правда": що відомо про готель "Славутич" у Каневі на Черкащині та його власників

"Що майно належить росіянам — це не правда": що відомо про готель "Славутич" у Каневі на Черкащині та його власників

Ексклюзивно
закинутий готель, Канів
Готельний комплекс "Славутич" у Каневі. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Серед житлових будинків та мальовничих пейзажів у Каневі — покинутий та занедбаний інфраструктурний обʼєкт, збудований за часів Радянського Союзу — готельний комплекс "Славутич". Колись готель приймав понад сотні туристів на місяць, нині будівля заростає чагарниками та руйнується.

Будівлю пропонували віддати під житло для переселенців, розповів Суспільному міський голова Канева Ігор Ренькас.

"У фейсбуці деякі люди поширюють чутки, що нібито готельне майно належить росіянам, тільки це не правда", – розповів місцевий житель Анатолій Сасько. Він із 2016 року доглядає за готельним комплексом.

Зі слів міського голови Канева Ігоря Ренькаса, комплекс належав молодіжній туристичній організації "Супутник". Після розпаду Союзу його придбали приватні структури, які належать бізнесмену Олександру Лойфенфельду. Наразі готельний комплекс належить дочці бізнесмена Інні Лойфенфельд.

Напівзруйнований готель у середмісті Канева
Вид на готель "Славутич" із траси, січень 2024 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

"Славутич" і його "охоронець"

"У свій час тут була кухня, їдальня, працював великий кінотеатр. Комплексу належали майданчики для спорту і відпочинку, гаражне господарство та інші об’єкти. Готель розрахований приблизно на 300 людей. Проте у проєктній документації написано, що можна заселити до 500 людей.

За проєктом у готелі 120 номерів. Приблизно 60 з них двомісні, інші 60 – тримісні. У кожному номері туалет і ванна. Наразі з усього цього у робочому стані знаходиться тільки гаражне господарство: бокси і ангар вдалося зберегти", — пояснив Анатолій Сасько. Додав:

"Я представляю інтереси власника. Працюю тут з 2016 року".

Наразі "Славутич" — це великий приватний двір загальною площею 3,5 гектара. Деякий час у готелі знаходилася податкова служба, яка орендувала одне крило будівлі. У 2009 році податкова переїхала в інше місце. З того часу готель не експлуатується і не опалюється, розповів пан Анатолій.

Що відомо про готель "Славутич" у Каневі та кому він належить
Прохідна до готелю "Славутич", січень 2024 рік. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

"Тоді не звернули увагу на систему водовідведення: вона вийшла з ладу і всередину будівлі потрапила дощова вода, яка наробила багато шкоди. Тут був потоп, зірвало підлогу. У 2016 році я змушений був переїхати сюди жити, щоб зупинити процес розкрадання і псування майна з боку невідомих людей. Охороняти майно забирає багато сил і часу. Специфіка будівлі така, що на першому поверсі багато скла. Приходять і б’ють вікна. Засклю одне вікно – завтра виб’ють сусіднє. Повибивали багато дверей", — поділився "охоронець".

Додав: власник, коли купував готель, найімовірніше, сподівався, що у місті буде розвиватися туристична галузь.

Що відомо про готель "Славутич" у Каневі
Будівля готелю, січень 2024 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Плани на готель

Готель планували реконструювати під гуртожиток для працівників Канівської ГАЕС, розповів Анатолій Сасько:

"У січні 2017 року мали б почати будувати станцію. Була завезена потрібна техніка. Сторони між собою все узгодили, підготували необхідні документи. Проте будівництво заморозили.

Також була пропозиція від одного місцевого керівника. Він хотів побудувати тут сучасний новий готель і реставрувати стадіон. Втілити це теж не вдалося", — пояснив пан Анатолій. Додав:

"У «фейсбуці» деякі люди поширюють чутки, що нібито готельне майно належить росіянам. Насправді це не так. Наголошую, що у власника проукраїнські погляди. Щобільше, після повномасштабного вторгнення власник дозволив за можливістю використовувати готель для потреб військових і переселенців".

Що відомо про готель "Славутич" у Каневі та кому він належить
Всередині готелю, січень 2024 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Напівзруйнований готель у середмісті Канева: що відомо
Всередині готелю, січень 2024 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Міський голова Ігор Ренькас розповів, що мав перемовини з власником готелю, які нічим не завершилися. З його слів наразі стан будівель незадовільний: грибок надто пошкодив стіни:

"У 2014 році у Канів від власника приїхали три представники. Тоді потрібно було знайти житло для переселенців, які приїхали шукати прихистку в нашому місті. Ці представники планували залучити державні програми, щоб коштом держбюджету побудувати житло для ВПО. Однак представники свої плани не реалізували".

Зі слів Ігоря Ренькаса, у 2023 році до Канева приїжджали американські волонтери, які на базі готельного комплексу хотіли створити реабілітаційний центр для військових.

"Волонтерам сподобалося, що готель розміщений біля водойми, поруч стадіон, де військові могли б займатися спортом. Міська рада дуже зацікавилася цією пропозицією. Проте домовитися про щось конкретне з власником знову не вдалося. Перемовини продовжуються", — пояснив Ігор Ренькас.

Готель у середмісті Канева: що відомо про "Славутич" та кому він належить
Перехід між корпусами готелю "Славутич" у Каневі, січень 2024 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Що відомо про готель "Славутич" у Каневі та кому він належить
Спортивний майданчик на території готельного комплексу "Славутич", січень 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Що відомо про власників готельного комплексу "Славутич"

Інна Лойфенфельд, згідно з даними youcontrol, обіймала посаду засновника у 29 підприємствах, донька Олександра Лойфенфельда — підприємця, мажоритарного власника нині ліквідованого банку "Синтез", ексдепутата партії "Громадянський актив Києва".

У 2007 році журнал "Фокус" оцінював статки бізнесмена в 195 мільйонів доларів, він посів 76 місце в Україні. У 2013 році потрапив у 200 найбагатших людей країни — посів 167 місце зі статками у 50,4 мільйона доларів.

Що відомо про готель "Славутич" у Каневі
Майданчик для проведення заходів просто неба, січень 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси / Роман Назаренко

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок