Завдання — збивати "шахеди": як працюють черкаські мисливці на безпілотники

Завдання — збивати "шахеди": як працюють черкаські мисливці на безпілотники

Шість мобільних вогневих груп працюють в Добровольчому формуванні територіальної громади на Черкащині.

Їхнє завдання збивати російські "шахеди" та інші повітряні цілі над небом області, розповів Суспільному його керівник Валерій.

Споряджений пікап, на якому кулемет, приціл та прожектор — в такій комплектації учасники добровольчого формування вирушають на полювання по російських безпілотниках, розповів командир загону Василь.

"Коли ми ловимо ціль, в тепловізійний приціл включається прожектор, лазерна указка, потім кулеметники працюють".

Мобільна вогнева група пана Василя не раз "приземляла" російські дорни, тож тепер досвід із захисту неба передають іншим.

"Ми доїжджаємо до точки за 10 – 15 хвилин, залежно від місця розташування. Розкриваємось та ведемо спостереження. Після того, як ми його («Шахеди» - ред.) знайшли, всі готові до бою і ми робимо свою роботу".

Як працюють черкаські мисливці на безпілотники
Фото: Суспільне Черкаси

Працюють черкаські мисливці на безпілотники
Фото: Суспільне Черкаси

У Черкасах працюють мисливці на безпілотники
Фото: Суспільне Черкаси

Мобільні вогневі групи на чергуваннях перебувають цілодобово, на позиції виїжджають після сигналу тривоги, розповів командир добровольчого формування Валерій. Вони прикривають об’єкти критичної інфраструктури та допомагають протиповітряній обороні.

"«Шахеди» виснажують нашу систему ППО і тому, чим більше ми його зіб’ємо з кулемета, тим менше потім витратять на це ракет. Вони по команді висуваються інколи по чотири-пʼять разів на добу коли ці «Шахеди» літають".

Їхнє завдання — збивати "шахеди"
Фото: Суспільне Черкаси

Цей підрозділ підпорядковується бригаді тероборони, зазначає Валерій. Навчання проводять, аби покращити навички та вправність:

"Стрільби мобільних вогневих груп в нас відбуваються в нічний час, запускається літачок спеціальний дрон. Тоді прожектором його ловлять лазерною указкою фіксується і мобільні вогневі групи ведуть по ньому вогонь. Люди мають розуміти, що і як куди натискати, де розвертатись, як наводити".

Окрім оборони неба навчають працювати з автоматом. Вправи відпрацьовують серед лісу, розповів учасник добровольчого формування "Бабай":

"Це потрібно для гарного залагодження в підрозділі, щоб всі розуміли одне одного без слів. Зараз усі ідуть до лав Збройних Сил, щоб захистити наші сім’ї, родичів, знайомих".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок