Вчителька української мови та літератури Городищенського ліцею Ірина Маранська веде ютуб-канал. У відео роз'яснює правила вживання та написання слів і речень.
З часом долучила до цієї справи школярів та колег, розповіла пані Ірина Суспільному Таким чином хоче зацікавити дітей глибше опановувати предмет.
Спочатку педагогиня записувала відеоролики більше для власного задоволення:
"Канал створений досить давно. Це було просто учительське хобі — фіксувати різні події. Коли виникло зацікавлення, питання та навіть поради від учнів, то я запропонувала їм самим стати учасниками таких відео. Згодом долучила і колегу-вчителя", — розповіла пані Ірина.
Дотепер окремі відео Ірина Маранська вже викладала на свій канал. Аби воно не губилося серед інших, вирішила створити курс із двадцяти випусків "Говорімо українською правильно".
Готувати 17-й випуск блогу допомагала одинадцятикласниця Вероніка Завгородня.
"Ми разом з Іриною Андріївною придумували, які слова у побуті ми можемо використовувати неправильно. Наприклад, замість прасувати ми кажемо гладити. Ми зробили ролик на цю тему, щоб пояснити, яких помилок не допускати у розмовній мові", – розповіла вона.
Однокласнику Вероніки – Назарію Бурлаці – робота над роликом не тільки цікава, а й допомагає усунути прогалини в знаннях:
"Найважче – це всі ці складні речення, а ще – лексика. Наша мова дуже засмічена, дуже багато норм і треба їх усі запам’ятовувати. З часом це все можна випрацювати".
Один із випусків був на тему канікул і відпустки, додав Назарій:
"Ми залучили вчителя фізичної культури і озвучили у відео ті слова й поняття, які використовуємо під час відпусток".
Окрім учнів, до роботи над мовним онлайн-курсом долучились і колеги пані Ірини, розповіла директорка ліцею Жанна Здоренко:
"Коли щось нове з’являється в колективі, якість проєкти чи ідеї, це круто. Ми всі разом над цим працюємо, підтримуємо один одного".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині