Контрольованість ВІЛ-інфекції погіршилася: розповіли про захворюваність на Черкащині

Контрольованість ВІЛ-інфекції погіршилася: розповіли про захворюваність на Черкащині

Десятеро людей протестували на ВІЛ 1 грудня у благодійній організації "100% життя Черкаси". Захід організували до Дня боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

Зі слів комунікаційної менеджерки Наталії Бойко, попри повномасштабне вторгнення люди не ігнорують перевірку власного здоров’я. У 2023 році за 11 місяців пройшли тестування 5860 людей, торік – 4743 охочих.

За допомогою експрес-смужок тестування на ВІЛ відбувається за лічені хвилини. Валерія Білоконь з Херсонщини розповіла, що на таких тестуваннях у Черкасах була вже тричі. Це насамперед турбота про власне здоров’я:

"Коли в школу ходили, типу пʼятий клас чи шостий, був предмет Основи здоров’я і про здоров'я там, і про СНІД, і про ВІЛ говорили, про кожну вакцинацію. Тому я намагаюся і своїм дітям вчасно всі щеплення робити, тому що це важливо для їхнього здоров’я. Так само і ВІЛ/СНІД — це теж така хвороба що дуже неприємно. Не хотілося б хворіти на таке ні мені, ні моїм дітям", — поділилася Валерія.

День боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми
Тестування на ВІЛ/СНІД у Черкаській організації. Фото: Суспільне Черкаси

Про хворобу та її наслідки для здоров’я знає 19-річний Данило Тумасов. Тому приходить до цієї організації не вперше:

"Для молоді на даний час це дійсно потрібно, тому що вони не дуже слідкують за своїм здоров’ям, їм майже на все байдуже. Краще перевіритись, хоча б раз на рік і бути впевненим в собі і у своєму партнері. Я впевнений, що цілком правильно веду життя, я не хвилююсь".

Процедуру тестування варто виконувати хоча б раз на рік, пояснила соціальна працівниця благодійної організації пані Світлана Шапа:

"Протягом 20-30 хвилин людина може дізнатися свій результат. По-перше, це наше здоров’я, по-друге — це наші партнери, які з нами живуть, тобто ми будемо впевнені що ми їх не інфікуємо. ВІЛ знижує імунітет і тоді починають з’являтися інші захворювання".

Тест на СНІД
Фото: Суспільне Черкаси

За допомогою чат-бота #ТЕСТпоруч можна дізнатися, де розташовані найближчі заклади охорони здоров’я та неурядові організації, в яких можна протестуватися на ВІЛ. Це безоплатно, пояснила комунікаційна менеджерка Наталія Бойко.

"У нас на базі благодійної організації є пункт тестування. Це окремо виділений кабінет де постійно чергує соціальний працівник і кожен охочий може прийти безоплатно проконсультуватися, протестуватися, дізнатися результат. І якщо потрібно, потім соціальний працівник може цю людину супроводжувати на лікування і увесь період потім", — пояснила пані Наталя.

Додала: таких звернень поменшало:

"Взагалі через війну сама ситуація контрольованості ВІЛ-інфекції погіршилася, змінилася не в кращу сторону. У людей ускладнився доступ до тестування, до лікування. Тому, на жаль, охочих стало менше і статистика говорить про те що рівень поширеності ВІЛ в області зараз аналогічно з минулим роком змінився на 3%. Частіше ми спостерігаємо тенденцію, що звертаються жінки, але за статистикою більше ніж 60% ВІЛ-інфіковані — це саме чоловіки. Люди психологічно зараз у стресі, тому більше не зважають на своє фізичне здоров’я".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок