29 листопада у Черкасах після сильних снігопадів підвищилася температура повітря і сніг почав танути. Подекуди вулиці затопило настільки, що людям було складно пересуватися тротуарами.
Оминаючи кучугури снігу та перестрибуючи калюжі — так довелося йти на навчання, місцевій жительці Софії:
"Мені не подобається, було б добре, якби розчистили. Ноги промочила", – розповіла вона.

Після снігопаду не дивно, що все навколо тане, зазначила місцева жителька Наталя. Та якість прибирання міста її не влаштовує:
"На Митниці, на Гагаріна (Володимира Великого – ред.) дуже багато води і пройти нереально. Я зранку ледь дійшла".
Двірник Олексій розчищав територію біля своєї роботи:
"У мене така робота – прибирати. Сніг випав – треба почистити, щоб люди ходили по доріжках, щоб гарно було. А то все завалено було, що і не пройдеш".

На дорогах Черкас – суцільна сльота, поділився враженнями водій Олександр. Кермувати в таку погоду нелегко, та робота зобов’язує, зазначив він:
"Машину зносить, немає де стати, сніг застряє, починаєш гребтися. Але я на роботі, їздити треба, людей розвозити треба".


За містом ситуація не краща, розповів Володимир Олексієнко. Разом із дружиною вони приїхали з Чигирина:
"Напливи на дорозі, її невчасно почистили і понабивався сніг. Нам у лікарню треба було, то траса, я б сказав, «на трієчку». Приїхали в Черкаси, думали тут більш-менш, але воно не дуже".

Біля пекарні біля віконця з кавою або ж на ґанку щодня гуртуються відвідувачі. За словами адміністраторки закладу Олени Горлатенко, про їхню безпеку працівники дбають самостійно – декілька разів на день прибирають прилеглу територію:
"Це наша територія, ми за неї відповідаємо і повинно бути чисто. Має бути прохід для людей, для наших відвідувачів. Ми стараємось поки видно і світло все прибрати, щоб людям було комфортно проходити, заходити до нас у заклад. Ми знаємо всі вимоги, тому прибираємо самі. У нас є прибиральниці і завгоспи, які цим займаються".

Ливнівки очищують, утім цей процес уповільнюють кучугури снігу, зазначив директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Черкаської міськради Сергій Отрешко:
"Крім очищення ливнівок, паралельно чистять ще й дороги. Дороги очищають, як правило, на край дороги, де і знаходяться решітки. І це постійний процес: почистили дорогу, потім почистили ливнівку. Озер немає, ніхто не пливе. То, очевидно, що ситуація нормальна і контрольована".
Більшість тротуарів в неналежному стані, бо черкасці не дотримуються правил благоустрою. За утримання в належному стані прилеглої території до бордюрного каменю, у тому числі й тротуару, відповідає власник прилеглої земельної ділянки, додав Сергій Отрешко:
"От, наприклад, на вулиці Пастерівській є квартал, де тротуар почищений вздовж приватного сектора, оскільки там живуть люди, які виконують правила благоустрою міста".

Черкаси 29 листопада прибирали 18 спецмашин. Протягом дня використали 70 тонн протиожеледної суміші, розповіла речниця комунального підприємства "Челуаш" Інна Ключка:
"Із них десять тракторів розчищали зупинки громадського транспорту, аби забезпечити прохідність до них. Також прочищали провулки. Крім того, вісім комбінованих машин розчищали магістральні вулиці та посипали піщано-сольовою сумішшю. На зупинках та узвозах працюють 95 працівників бригади ручного прибирання шляхів та благоустрою".
Дороги регіонального, державного та міжнародного значення в межах області прибирали 108 спецмашин, розповів заступник начальника Служби відновлення Геннадій Андреєв. Нині працюють на шляхах територіального значення – очищають узбіччя та розкидають протиожеледну суміш:
"В цілому за період 26-28 листопада, коли був сильний циклон, підрядники по області використали сім з половиною тисяч тонн протиожеледної суміші", – зазначив він.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині