У центрі психологічного відновлення проводять заняття для рятувальників та їхніх родин у Черкасах. Зі слів психологині Лесі Коротяєвої, його відкрили, аби пожежники відволіклись від повсякденної роботи.
У центрі пожежники роблять релаксаційні вправи. У соляній кімнаті рятувальники дихають сіллю та слухають розслаблюючу музику. У програмі також і каністерапія — вид лікування та реабілітація за допомогою собак. Тут з ними можна пообійматися та погратися.
Віталій Пастушенко рік працює фельдшером у держслужбі з надзвичайних ситуацій області. За його словами, робота рятувальника важка та стресова, тому такі кімнати необхідні для відновлення здоров’я.
"Бувають пожежі важкі, зі смертями. Це давить на психіку людини, тому такі кімнати необхідні, щоб не було психічного зриву. Тут заспокоюєшся, звільнюєшся від зайвих думок", — зазначив він.
Сеанси психологічного відновлення відбуваються не тільки у приміщенні. Учасники тренінгу 15 хвилин сидять на березі Дніпра, дивлячись на воду і заспокоюються.
Микола Олійник рятувальником працює два з половиною роки. За його словами, найскладніше — бачити, як помирають люди, тож після таких випадків допомога психолога потрібна обов’язково.
За словами Лесі Коротяєвої, раніше заняття з психологом відбувалися у пожежних частинах, тепер для цього є спеціальний центр.
Зі слів заступника держслужби з надзвичайних ситуацій області Андрія Хижняка, центр створили працівники управління. На його думку, такі реабілітаційні кімнати унікальні, бо у них можуть займатися не тільки рятувальники, а й їхні родини.
Авторка Дарія Шевченко