Щоб не дошкуляли шкідники: у лісах Черкащини вирощують модрини

Щоб не дошкуляли шкідники: у лісах Черкащини вирощують модрини

Щоб не дошкуляли шкідники: у лісах Черкащини вирощують модрини
. Суспільне: Черкаси

7 тисяч сіянців модрини європейської вирощують у теплиці Шевченківського лісництва. Про це Суспільному розповів директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако. Це дерево стійке до високих температур, не боїться шкідників і хвороб.

Модрину використовують у будівництві, хімічній промисловості, фармакології та косметології.

Лісничий Сергій Осадчий розповів про сіянці модрини європейської. Її вирощують із закритою кореневою системою в спеціальних касетах у Шевченківському лісництві. Цей метод вирощування сприяє кращій приживлюваності. У ґрунт додають торф, мінеральне добриво та обробляють сіянці марганцем від хвороб. В теплиці обладнали крапельний полив.

У лісах Черкащини вирощують модрини
Суспільне: Черкаси

Перед тим, як висадити сіянці, підготовлюють ґрунт, розповів головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч.

"Висаджується під меч Колесова, робиться луночка, зажимається мечем сіянець і таким чином проводиться посадка", – пояснив вн.

Віталій Марусіч зауважив, що модрина стійкіша за інші дерева, тому перешкоджає накопиченню шкідників в лісі.

У лісах Черкащини вирощують модрини
Суспільне: Черкаси

Для Черкащини модрина не притаманна, але вона себе вдало зарекомендувала, зазначив директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

"Цього року ми більше хочемо отримати сіянців модрини, близько 20 тисяч сіянців і будемо робити динаміку на збільшення", – розповів він.

Нині у Лисянському лісгоспі вирощують у розсадниках 13 деревних та чагарникових порід. В’ячеслав Шако розповів, що завдяки цьому мають свій посадковий матеріал. Нині у розсаднику зростає акація біла, горіх чорний, гледичія колюча, абрикоса звичайна, липа дрібнолиста, ясен звичайний, маслина вузьколиста.

Авторка Тетяна Зозуля

На початок