Аби не втрапили "на гачок" шахраїв: у Черкасах кіберполіція провела рейд

Аби не втрапили "на гачок" шахраїв: у Черкасах кіберполіція провела рейд

Аби не втрапили "на гачок" шахраїв: у Черкасах кіберполіція провела рейд
. Суспільне: Черкаси

Від початку 2023 року "на гачок" шахраїв втрапили майже півтори тисячі черкащан. Йдеться лише про тих, хто звернувся до поліції. Фахівці з кіберполіції вийшли у рейд в Черкасах, аби попередити місцевих жителів та запобігти злочинам.

За словами заступника відділу протидії кіберзлочинам Андрія Тютенка, шахраї у мережі найчастіше діють за відпрацьованими схемами.

Черкащанка Юлія говорить, що із шахрайством в мережі зіштовхується постійно. Проте, ще жодного разу не ставала його жертвою. Пояснює, каже, і батькам

"До батьків телефонували, то батьки до нас телефонували, питали: А нам оце запропонували, ось це, і ось це. Ми кажемо: ні, це шахраї. Не ведіться, на таке, як то кажуть".

Черкащанин Олег додав: не втрачає пильності, особливо купуючи щось в інтернеті.

"На OLX, звичайний чат. Посилання почали кидати. Я одразу зрозумів, що навіть переходити на це не буду".

рейд кіберполіції
Суспільне: Черкаси

За словами заступника відділу протидії кіберзлочинам Андрія Тютенка, попри пильність, люди таки часто втрачають обачність.

"За поточний період 2023 року до кіберполіції надійшло 1492 звернення громадян про вчинення проти них протиправних дій, зокрема шахрайств".

Серед найактуальніших схем нині – використання фішингових посилань, говорить Андрій Тютенко. Людям у месенджерах приходять повідомлення з пропозиціями, приміром, отримати фінансову допомогу.

"Людям пропонують перейти за гіперпосиланням. Вони переходять на сайт, розроблений під сайт офіційної організації. Потім пропонують авторизуватися. Крім цього там є поля, куди треба ввести термін дії картки і CVV код, який пишеться зі зворотного боку картки".

Ці дані, зазначає Андрій Тютенко, потрібні тільки шахраям. І одразу показав приклад такого повідомлення, що отримав сам.

"Пропонують отримати грошові виплати. Далі пропонується обрати картку, яка є у вас: чи то Приват, чи Ощад. Ми своєчасно передали їх на блокування і вони були заблоковані".

рейд кіберполіції в Черкасах
Суспільне: Черкаси

Нікуди, з його слів, не зникли і простіші шахрайські схеми. Приміром продаж неіснуючого товару або збори для допомоги військовим. З початку року працівники кіберполіції викрили та затримали 23 шахрая, додав Андрій Тютенко. І нагадує: ніколи не залишати свої персональні дані на незнайомих сайтах, не повідомляти термін дії та CVV код своєї картки і не робити передплат у неперевірених інтернет-магазинах.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок