Черкасці, у межах державної програми з адаптації ветеранів, військових та членів родин загиблих захисників, можуть безоплатно опанувати спеціальності такі як: водій, будівельник, електрик або слюсар.
У Черкасах станом на початок вересня до ініціативи долучилася 21 людина, розповіла Суспільному спеціалістка департаменту соцполітики Тетяна Тараненко.
На реалізацію програми спрямували 280 тисяч гривень — це субвенція від держави.
Мама загиблого воїна Світлана Наконечна вирішила пройти заняття в автошколі. Розповіла, що це вже п'ятий урок і що водійська справа дається їй нелегко, але головна рушійна сила не дає здатися:
"Вирішила, що мені пора вже вчитися, боротися, не нити, аби продовжити справу сина".
Син пані Світлани — Павло Наконечний на позивний "Історик" був засновником патріотичного табору "Поклик Яру". Торік під Херсонщиною Павло загинув. Його машина вже понад рік стоїть на подвір’ї, пояснила мама. Тепер вона тут, аби сісти за кермо дорогої серцю автівки:
"Команда залишилась, табір залишився, треба працювати, я буду возити туди і продукти, і допомагати чим можу, тобто треба водій".
Учасник бойових дій Руслан Красіцький також скористався можливістю здобути новий фах безплатно, оскільки навчання в автошколі для нього задороге:
"Коли я ставав на облік у службі соцзахисту, то мені розповіли, що є така можливість і я погодився. На службі згодиться, і для себе дома, для сім’ї — їздити на дачу, на рибалку".
У одній із черкаських автошкіл у межах державної програми з підтримки військових та сімей загиблих воїнів нині навчається 10 людей. Всього фах водія здобуватиме 21 черкащанин, розповів викладач автошколи Юрій Кузнєцов:
"Люди зможуть не тільки насолоджуватись, а кому буде цікаво можуть і працювати з категорією "Б". У нас професійно-технічний навчальний заклад — вони отримують професію водій відповідної категорії на яку вони навчаються. Це вклад нашої школи в перемогу нашої країни, бо кожен громадянин повинен підтримувати один одного".
Саме ця спеціальність і виявилась найпопулярнішою серед містян, на інші заявок не було, розповіла спеціалістка по роботі з ветеранами війни та членами сімей загиблих Тетяна Тараненко. Аби скористатися можливостями програми, необхідно звернутися до департаменту соціального захисту:
"Взяти паспорт, ідентифікаційний код, своє пільгове посвідчення і прийти написати заяву. Ми ставимо людину на облік і потім, коли починається новий рік — в порядку черговості обдзвонюємо питаємо".
Гроші на цьогорічну допомогу уже спрямовані, зазначила пані Тетяна. Однак стартує запис на наступний рік, тож усі охочі мають вдосталь часу, щоб визначитися з професією та випробувати себе в новій робітничій спеціальності.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України