У школах Черкас бракує підручників для навчання

У школах Черкас бракує підручників для навчання

У школах Черкас бракує підручників для навчання
. Суспільне Черкаси

У Черкасах учні нової української школи — без підручників. Станом на серпень, із 14 необхідних для шестикласників книг, у наявності тільки одна.

Про це Суспільному розповіла бібліотекарка черкаської школи Валентина Костенко.

У новому навчальному році Ірина Мозгова перейде до шостого класу. Пригадала, яких саме книг у неї не було попереднього року:

"Української мови, музичного мистецтва та мистецтва, української літератури".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Суспільне Черкаси

Ці підручники, розповіла Ірина, шукала в електронному варіанті. Та навчатися за ними іноді було неможливо:

"Іноді вимикали світло й не було інтернету й не можна було займатися за електронними підручниками тоді".

Мама однокласника Ірини – Оксана Коваленко книги в електронному вигляді теж вважає гіршими за паперові:

"Дітей багато, вчитель один в класі, вона ж не може дивиться, що вони роблять там в гаджетах. Вона сказала читати параграф і слідкує, а там вже інстаграм пішов, десь якісь ігри, тобто це вже не є серйозним заняттям".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Суспільне Черкаси

Торік перший семестр учні нової української школи підручника з математики не мали, розповіла викладачка цього предмету Юлія Головня. Вчителька вигадувала різні варіанти доступного роз’яснення матеріалу.

"Доводилося викручуватися яким чином: з інтернету звантажила й прикріпила в класрумі на стінку. Там де вони читають інформацію стосовно мого предмета і вони користувалися".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Суспільне Черкаси

Відсутність підручників, додала пані Юлія, педагогам пояснили так:

"Війна, проблема з друкуванням і тощо. Підручник, яким ми користувалися в 5 класі і яким ми повинні користуватися в 6-му був надрукований не за кошти держави, а за кошти ЮНЕСКО, тому і прийшов пізно. Як буде цього року? Побачимо. Обіцяють протягом вересня-жовтня підручники надати".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Суспільне Черкаси

Підручники отримали батьки учнів третього класу, розповіла бібліотекарка школи Валентина Костенко. Додала, що є книги і для 7-11 класів:

"Повна стопроцентна забезпеченість, навіть, якщо й не вистачає одного-двох, у нас взаємодопомога серед бібліотек міста. Ось сьогодні приїжджала 26 школа у мене позичила біологію для сьомого класу, у мене є лишки і ми на рік даємо їм користуватись".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Суспільне Черкаси

Основна проблема із наявністю підручників для учнів НУШ — нової української школи. Так, першокласники навчатимуться за книгами своїх попередників, розповіла Валентина Костенко:

"З першим класом поки що підручників немає, теж обіцяють, але старі підручники в мене є. Перші підручники НУШівські, і букварі, і англійська й математика, вони є. Немає нововидрукуваних".

Учні пілотного проєкту Нова українська школа, цьогоріч йдуть до шостого класу. Книгами вони не забезпечені взагалі, додала бібліотекарка:

"У шостому класі повинно бути 14 підручників. З них є один — українська література нова, і все".

У Черкаських школах бракує книг для навчання
Заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна. Суспільне Черкаси

Ситуація із забезпеченням цих учнів підручниками може змінитися найближчим часом, розповіла заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна:

"В цьому році НУШ перейшов у шостий клас, і фактично є предмети з яких наповнення підручниками більше чи менше, зараз ще доходять підручники. І ситуація буде ясніша вже на початок вересня, тому що щодня ми отримуємо оновлення. З п'ятими класами ситуація значно краща. Тільки по одні дисципліні є відсоток забезпечення 75%, всі інші забезпечені в повному обсязі".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок