Чим схожі COVID-19 і віруси грипу? Розбираємося разом з лікарем

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу? Розбираємося разом з лікарем

ВООЗ проводить порівняння  коронавірусу з грипом: обидва викликають респіраторні захворювання, але між двома вірусами є відмінності. Про це Суспільному повідомила керівниця управління охорони здоров'я Лариса Кошова.

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

  1. COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони викликають респіраторне захворювання, що являє собою широкий спектр, від безсимптомного, або легкого, до важкого захворювання і смерті.
  2. Віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. Як наслідок, важливі заходи громадської охорони здоров’я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку).

Відмінність COVID-19 і віруси грипу?

  • Важливою відмінністю є швидкість передачі. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний для вірусу COVID-19 – 5-6 днів, водночас  для вірусу грипу –  3 дні.
  • Передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача – передача вірусу до появи симптомів – є основною причиною передачі грипу.
  • Передбачається, що репродуктивне число Ro – число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5. А це вище, ніж для грипу.

Зі слів Лариси Кошової, останніми днями в Україні та на Черкащині спостерігається стрімке підвищення кількості захворілих коронавірусом.

"Прошу не порушувати карантинних обмежень: носити захисні маски у громадських місцях, мити та дезінфікувати руки, дотримуватися соціальної дистанції. Відчуття безпеки буває оманливим, адже носіями вірусу можуть бути і здорові люди", – зазначила лікарка.

Слід дотримуватися стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс хустинкою; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Що відомо

За повідомленням Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України, станом на 15 серпня в області виявлено загалом 1 114 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. +22 за добу: м. Черкаси – 3, м. Сміла – 2, Городищенський район – 4, Драбівський – 1, Жашківський – 2, Канівський – 3, Лисянський – 1, Тальнівський – 1, Черкаський – 1, Шполянський – 4.

За повідомленнями медичних закладів: 38 осіб отримують стаціонарне лікування; 139 – перебуває під амбулаторним наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції; 900( + 7 за добу) – одужали; 36 – померли.

Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 17,6 %. (загальна кількість ліжок – 216).

Читайте також

На початок