Божественну літургію провів у Свято-Покровському соборі у Смілі Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній. Він приїхав на Черкащину, аби подякувати парафіянам, які торік вирішили перейти до ПЦУ, розповів Суспільному настоятель храму отець Петро Дмитрук.
З його слів, Сміла стала першим містом в Україні, де не поодинокі парафії, а всі п'ять разом зробили свій вибір на користь Православної церкви України.
Митрополит провів службу в місцевому храмі.
Із Золотоноші до рідних приїхала Віра Тищенко. Коли дізналася, що собор перейшов до Православної церкви України, із задоволенням прийшла на службу, розповіла вона:
"Я знаю одну віру, свою віру. Богу молюся, щоб війна закінчилася, щоб всі прийшли хлопці, щоб моя дитина вернулася. Щоб усі, хто воюють, повернулися".
Вперше приходила до цієї церкви Катерина Іщенко. З її слів, на рішення про перехід до ПЦУ чекали всі.
"Радіємо і дякуємо богу, що так сталося. Ми бачили, як російський патріарх Кирило благословив на війну. Це дуже погано. А ми ходимо молимося всі разом за справедливість, щоб наша Україна перемогла і ми жили у вільній державі", – зазначила вона.
Парафіянка Анна Чибенко розповіла: церкви московського патріархату вона, її рідні та друзі не відвідують із 2014 року.
"Воно жевріє як якесь незакрите питання. Ти ніби не дуже зручно почуваєшся. А коли стоїш на службі, треба думати не про таке", – зазначила вона.
Коли приїздить до батьків з-за кордону, то спільно йдуть на літургію, розповіла Олена Грос:
"Різниця в тому, що там була церковнослов'янська мова, а зараз українська. Мені, наприклад, складно, тому що я не дуже гарно знаю українську".
Пані Вікторія коли йшла до церкви, не знала, що побуває на службі у митрополита Епіфанія. Для неї це стало несподіванкою.
"Я дуже задоволена, я завжди у цю церкву ходила, вона мені подобається. Намолене місце дуже і те що прийшло в українську, то на нашій землі повинне бути українське, навіщо нам москальське", – зазначила вона.
Із 1994 року є настоятелем цього храму отець Петро Дмитрук. З його слів, рішення про перехід у березні 2022 далося парафіянам непросто:
"Його приймали з муками. Ми звикли до одного, а треба було перейти до іншого. По-церковному було нелегко розірвати цю силу. Але через те, що московський патріарх благословив нищити наші міста і села, ми далі не могли бути з ним. Віряни розділилися навпіл відразу: одна половина пішла, а друга половина залишилися з нами".
Ця громада має стати прикладом для інших, зазначив предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній:
"Об’єднавчий процес триває, поступово громади долучаються за нашої помісної Української Православної церкви. І це відбувається не тільки в селах, але вже й у великих містах. Я бачив радісні, усміхнені обличчя. Це свідчить про те, що люди відчувають в церкві цю духовну радість, піднесення, адже разом у цей непростий час ми підносимо молитви до Бога і просимо про нашу перемогу".
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України