Всі парафії міста перейшли до ПЦУ: у Смілі на Черкащині провів службу митрополит Епіфаній

Всі парафії міста перейшли до ПЦУ: у Смілі на Черкащині провів службу митрополит Епіфаній

Всі парафії міста перейшли до ПЦУ: у Смілі на Черкащині провів службу митрополит Епіфаній
. Фото: Суспільне Черкаси

Божественну літургію провів у Свято-Покровському соборі у Смілі Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній. Він приїхав на Черкащину, аби подякувати парафіянам, які торік вирішили перейти до ПЦУ, розповів Суспільному настоятель храму отець Петро Дмитрук.

З його слів, Сміла стала першим містом в Україні, де не поодинокі парафії, а всі п'ять разом зробили свій вибір на користь Православної церкви України.

Митрополит провів службу в місцевому храмі.

Із Золотоноші до рідних приїхала Віра Тищенко. Коли дізналася, що собор перейшов до Православної церкви України, із задоволенням прийшла на службу, розповіла вона:

"Я знаю одну віру, свою віру. Богу молюся, щоб війна закінчилася, щоб всі прийшли хлопці, щоб моя дитина вернулася. Щоб усі, хто воюють, повернулися".

епіфаній
Суспільне Черкаси

Вперше приходила до цієї церкви Катерина Іщенко. З її слів, на рішення про перехід до ПЦУ чекали всі.

"Радіємо і дякуємо богу, що так сталося. Ми бачили, як російський патріарх Кирило благословив на війну. Це дуже погано. А ми ходимо молимося всі разом за справедливість, щоб наша Україна перемогла і ми жили у вільній державі", – зазначила вона.

епіфаній
Суспільне Черкаси

Парафіянка Анна Чибенко розповіла: церкви московського патріархату вона, її рідні та друзі не відвідують із 2014 року.

"Воно жевріє як якесь незакрите питання. Ти ніби не дуже зручно почуваєшся. А коли стоїш на службі, треба думати не про таке", – зазначила вона.

епіфаній
Суспільне Черкаси

Коли приїздить до батьків з-за кордону, то спільно йдуть на літургію, розповіла Олена Грос:

"Різниця в тому, що там була церковнослов'янська мова, а зараз українська. Мені, наприклад, складно, тому що я не дуже гарно знаю українську".

епіфаній
Суспільне Черкаси

епіфаній
Суспільне Черкаси

Пані Вікторія коли йшла до церкви, не знала, що побуває на службі у митрополита Епіфанія. Для неї це стало несподіванкою.

"Я дуже задоволена, я завжди у цю церкву ходила, вона мені подобається. Намолене місце дуже і те що прийшло в українську, то на нашій землі повинне бути українське, навіщо нам москальське", – зазначила вона.

епіфаній
Суспільне Черкаси

Із 1994 року є настоятелем цього храму отець Петро Дмитрук. З його слів, рішення про перехід у березні 2022 далося парафіянам непросто:

"Його приймали з муками. Ми звикли до одного, а треба було перейти до іншого. По-церковному було нелегко розірвати цю силу. Але через те, що московський патріарх благословив нищити наші міста і села, ми далі не могли бути з ним. Віряни розділилися навпіл відразу: одна половина пішла, а друга половина залишилися з нами".

епіфаній
Суспільне Черкаси

Ця громада має стати прикладом для інших, зазначив предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній:

"Об’єднавчий процес триває, поступово громади долучаються за нашої помісної Української Православної церкви. І це відбувається не тільки в селах, але вже й у великих містах. Я бачив радісні, усміхнені обличчя. Це свідчить про те, що люди відчувають в церкві цю духовну радість, піднесення, адже разом у цей непростий час ми підносимо молитви до Бога і просимо про нашу перемогу".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок