"Проєкт черкаських волонтерів — це про щирість": американський режисер знімає фільм про війну в Україні

"Проєкт черкаських волонтерів — це про щирість": американський режисер знімає фільм про війну в Україні

"Проєкт черкаських волонтерів — це про щирість": американський режисер знімає фільм про війну в Україні
. Суспільне Черкаси

Показати російсько-українську війну через історії окремих людей та їхні емоції. З такою метою до України приїхав американський режисер, воєнний кореспондент Крістофер Рок Морін. У майбутньому створить із них документальний фільм, розповів він Суспільному.

У Черкасах зі своєю командою він побував у Центрі допомоги армії, аби зробити для майбутнього фільму відео про проєкт, завдяки якому жителі України та іноземці можуть допомагати українським захисникам.

"SignMyRocket" — це один із багатьох проєктів, з допомогою якого волонтери збирають кошти, які потім витрачають на допомогу війську. Заснували його близько року тому, розповіла волонтерка, очільниця громадської організації "Центр допомоги армії, ветеранам та їхнім родинам" Оксана Циганок.

"Люди можуть через спеціальний сайт замовити написи на снарядах різного калібру, гаубиці чи навіть літаку, які запустять у бік росіян. Потім вони отримують фото підписаного снаряда або відео його пострілу. Основні замовники наших послуг — американці. Вони замовили вже понад шість тисяч таких написів. Вони були різні — від освідчень у коханні до написів про розлучення. Також іноді «побажання» росіянам пишуть матері, родичі загиблих воїнів. За отримані кошти ми вже купили понад сто автівок, дрони, тепловізори, оптику, рації — все, що потрібно на фронті. Також допомагаємо військовим медициною та ремонтом автомобілів".

ракети
Суспільне Черкаси

З її слів, цей проєкт зібрав уже понад півтора мільйона доларів і досі працює.

"Люди хочуть побачити, як діє допомога американського народу. Тому і знімають такі документальні фільми. Крістофер Рок Морін неодноразово бував у фронтовій зоні, щоб у майбутньому випустити фільм про російсько-українську війну. Завітав і до нашого волонтерського штабу", — розповіла вона.

Сам режисер розповів: російсько-українську війну він висвітлює із 2014 року. Нині, коли триває активна фаза протистояння, приїхав знову, аби поспілкуватися з людьми і зафіксувати зміни, які сталися за час повномасштабного вторгнення.

Він уже має досвід роботи воєнним кореспондентом в Іраку та Афганістані. Всюди, розповів, шукає радше спільні риси між людьми, які переживають війну, ніж відмінності.

ракети
Суспільне Черкаси

"Це наш п'ятий візит сюди. Ми спостерігаємо за людьми і бачимо неймовірну сміливість, неймовірну здатність знаходити сенс життя, сміятися і бути стійкими навіть у найважчих ситуаціях. Це справді важлива боротьба для світу", — зазначив він.

Також він розповів, чим його зацікавив проєкт черкаських волонтерів:

"Нас найбільше наразі цікавить цей проєкт, бо він — про щирість, про внутрішній психологічний стан людей та про можливість таким чином зібрати кошти для армії. Мене цікавить більше людська сторона війни. Бо, як правило, війну показують як масштабне явище, яке тягнеться на тисячі кілометрів, а я хочу говорити про якісь особисті речі з життя окремих солдатів та цивільних".

ракети
Суспільне Черкаси

За цей час, зазначив він, він записав багато душевних і цікавих розмов:

"Під таких кричних, небезпечних ситуацій між людьми утворюються найміцніші зв'язки і відбуваються найбільш важливі і щемні бесіди".

"Проєкт черкаських волонтерів — це про щирість": американський режисер знімає фільм про війну в Україну
Суспільне Черкаси

Волонтер Центру допомоги армії та натхненник проєкту Антон Соколенко розповів: за понад рік існування проєкту вдалося зібрати 1,6 мільйона доларів.

"Ми постійно спілкуємося з американцями, бо це наші найбільші донори. Написи на снарядах замовляють різні, залежить від того, хто це робить. Коли це було популярно у фінів, вони це подавали ці написи як помсту за своїх загиблих родичів. Іноді це були приколи, меми. Українці пишуть рідко, бо найменший донат — 200 доларів, це досить велика сума. До слова, найбільший донат у нас — за напис на літаку МіГ-29. Коштує це 20 тисяч доларів. І дві групи людей зробили такі замовлення. Вони ще не виконані, але це в процесі".

ракети
Суспільне Черкаси

Військові самі цікавляться як долучитися до проєкту, додав він. Адже всі, хто виконують такі замовлення, тобто роблять відповідні написи на снарядах, отримують половину їх "вартості" на потреби свого підрозділу.

Ідея, зазначив волонтер, стає популярною час від часу, коли якась відома людина за кордоном долучається до проєкту і робить про це допис у соцмережах. Для прикладу, колись донат зробив парламентар із Фінляндії.

У планах, додав Антон Соколенко — оновлення проєкту:

"Плануємо додати до списку кілька видів озброєння, зокрема, ракету Storm Shadow та американські бомби".

Серед іншого Рок Морін планує показати у своєму документальному фільмі роботу волонтерів Центру, які виготовляють маскувальні сітки та "кікімори".

ракети
Суспільне Черкаси

Їх гостям показувала волонтерка Ольга Воскобій.

"Ми хотіли показати, який вигляд вони мають у природі, а також людей, які їх створюють. Ми виготовляємо їх відповідно до зміни сезонів та особливостей регіону. Можливо, хтось хотів би приєднатися, але не знає, куди йти. Нам наразі дуже потрібні робочі руки, бо запитів багато", — зазначила вона.

ракети
Суспільне Черкаси

ракети
Суспільне Черкаси

Плести маскувальні сітки — нескладно, але вкрай потрібно, бо їх чекають по всьому фронту, пояснила волонтерка. Серед людей, які це роблять, є ті, хто проводить за цим заняттям усі вільні від роботи вечори і навіть незрячі люди, додала вона.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок