Вирощувати сіянці сосни звичайної у коробах цього року почали у Дахнівському лісництві. Такий спосіб дозволяє краще контролювати зростання та отримати якісніші саджанці, розповів Суспільному помічник лісничого Владислав Шпак.
Лісничий Олександр Басараб розповів, що цьогоріч сосну звичайну висадили у спеціальних коробах:
"Короби побудували із бруса і обробили вапном для відштовхування грибкових інфекцій. Вони є двох розмірів".
Ідею вирощувати сіянці у контрольованому середовищі запозичили у колег із Київщини, розповів помічник лісничого Владислав Шпак. Усього, з його слів, навесні зробили вісім коробів. У них засіяли близько 10 кілограмів насіння:
"Ми створили контрольоване середовище – суміш ґрунтів: чорнозему, перегною, торфу та піску у співвідношенні. Це для того, щоб насіння краще проросло і дало більший вихід сіянців. Навесні на розсадниках дуже довго тримається вода, тому ми не можемо проводити заходи. А у коробах можемо стежити за висівом та доглядати за його ростом і розвитком".
Догляд за сіянцями починається, щойно вони проростають, розповів лісничий Олександр Басараб.
"Перша обробка була від грибкових шкідників, потім через кожні 6-7 днів ми їх окроплювали зверху, а далі підживлювали, стимулювали ріст, щоб вони краще набирали форму", – пояснив він.
Нині, додав, проріджували перші сходи:
"Прополювали сіянці, щоб вони не були згущені, а росли у висоту і в ширину".
Аби уникнути згубного впливу сонця, зазначив помічник лісничого, площі посівів притінили спеціальною сіткою та щодня поливають. Використовують спосіб туманного зрошування:
"Цей спосіб кращий, тому що так не заплескається ґрунт і рослина вбере в себе більше вологи".
Поливають сіянці лише зранку, розповів Олександр Басараб:
"Якщо поливати на ніч, це погано впливає на сіянці, тому що вони зараз маленькі, як маленька дитинка, бояться холоду. Ночі холодні, і їм потім дуже важко перебороти етап переохолодження".
Із появою перших сходів на багатьох сіянцях залишалися насінини. Це приваблювало горобців. Довелося швидко вигадувати, як із цим боротися, додав він:
"Застосували плівку: всі короби нею по периметру обмотали, і коли вітер їх рухає, горобці лякаються".
До наступної весни ці сіянці виростуть заввишки 8 сантиметрів, зазначив лісничий. Усього планують отримати 45 тисяч саджанців. Їх усі висадять у лісництві.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України