Щоб були готові до всього: у Черкасах спецслужби тренуються реагувати на хімічні загрози

Щоб були готові до всього: у Черкасах спецслужби тренуються реагувати на хімічні загрози

Щоб були готові до всього: у Черкасах спецслужби тренуються реагувати на хімічні загрози
. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

У Черкасах тривають навчання для спецслужб із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Частина з них проходила вдень, частину організували у темну пору доби. Як проходили вечірні тренування — бачили кореспонденти Суспільного.

Протягом спільних дводенних навчань 4-5 липня служби порятунку відпрацьовують навички реагування в екстрених ситуаціях це порятунок людей на воді, дії в разі хімічної загрози, повені тощо.

Нині головне — своєчасно виявляти загрози і вміти діяти відповідно до встановлених алгоритмів, вважає начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

"Коли ми бачимо, яка загроза існує нині в країні, маємо бути готові до всього. Зараз актуальна інформація — це порядок дій при радіологічній чи хімічній небезпеці. Йдеться про можливі інциденти, пов'язані з атомною енергетикою. Ми організували дводенні навчання, щоб перевірити готовність підрозділів ДСНС, а також для того, щоб провести інструкторсько-методичні заняття, зокрема, з представниками органів місцевого самоврятування та людьми, відповідальними за рятувальні операції. Ми пройшли по кількох навчальних точках, підібрали колектив від кожного району. Вони розробили алгоритм дій у разі радіаційної та хімічної небезпеки. Коли в руках терористів знаходиться зброя, ми маємо бути готовими до того, що її можуть використати проти нас. За певних умов дійсно можливий витік радіації", — зазначив він.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Порядок дій, додав посадовець, доведуть до всіх районів та керівників органів місцевого самоврядування, аби вони знали, як діяти в різних ситуаціях.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Черкаській області Андрій Хижняк розповів — до сьогоднішніх навчань залучили близько 110 людей, 16 одиниць техніки, 6 плавзасобів та 26 одиниць різного обладнання:

"Для тренувань підготували 12 локацій. Вони стосуються насамперед боротьби з радіаційними та хімічними викидами. Також відпрацьовуємо гідрологічну обстановку та можливі ситуації з підтопленням внаслідок надзвичайних ситуацій по річищу Дніпра. Крім того, навчання проводять з усіма районними державними адміністраціями та посадовцями, які мають знати алгоритм своїх дій у таких ситуаціях. Заняття триватимуть дві доби, і вдень, і вночі. Увечері теж відпрацьовуємо, бо росіяни можуть заподіяти шкоди в будь-який час. Тому маємо бути готовими 24/7".

Також алгоритм дій відпрацьовують медики, які мають підготуватися першими, щоб рятувати інших.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Рятувальник Євген Лимар показав журналістам костюм хімічного захисту від небезпечних хімічних речовин промислового типу.

"Він призначений для виходу із зони забруднення, а також для нескладних робіт у разі ліквідації наслідків, пов'язаних із виливом чи викидом небезпечних речовин у повітря. Це аналог радянського костюма, іноземного виробництва. Він простіший у використанні, одягається як комбінезон та має вищий клас захисту. Також до нього йде необхідне обладнання". — пояснив рятувальник.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Костюм багаторазовий. Після будь-якого використання він має пройти спеціальну обробку.

"Він може захистити від забрудненого пилу, а от від гамма-випромінювання не захищає", — додав Євген Лимар.

Навчання в цілому нескладні, але корисні, зазначив хімік-рятувальник Анатолій Бондаренко.

навчання
Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

"У наш час такі навчання дуже важливі, бо враховуючи нинішні обставини, може статися що завгодно. Тому треба знати ці основи", — зазначив він.

Зі слів Євгена Лимаря, рятувальники постійно тренуються, навчально-методичні заняття проходять згідно з розкладами і планами. Знати, що робити у разі надзвичайної ситуації маж кожен працівник.

Повне відео

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок