Бригада з 22 черкаських рятувальників евакуйовувала людей із затоплених будинків, рятувала тварин та доставляла гуманітарну допомогу. На Херсонщині, розповіла речниця головного управління ДСНС в області Юлія Норовкова, допомагали ліквідовувати наслідки підриву російськими військовими Каховської ГЕС.
Нині вони повернулись додому.
Водолаз-сапер Вадим Василенко показав своє екіпірування. Воно захищало його від переохолодження та дрібних поранень. Від вибухів рятував бронежилет та шолом. Працювати доводилося в костюмах, які повністю закривали тіло, адже водою несло багато сміття.
"У цьому ти менш повороткий, а в деяких місцях треба було крутитись, то ми одягали плитоноски на воду, а на березі знову ось ці перевдягали швиденько".
Вадим протягом тижня разом з колегами вивозив людей та тварин із залитого водою Херсону. Рівень води там сягав трьох метрів.
"Ти не знаєш яка течія, не знаєш як там іде вода, на скільки підіймається, ти не знаєш місцевості, потім адаптувалися, коли була адреса, куди потрібно дістатися, то ми вмикали навігатор", – розповів водолаз.
Чоловік пригадав, запити про допомогу надходили по рації від колег, дістатися до потрібного місця допомагали й місцеві. За весь час перебування в Херсоні вони вивезли близько пів сотні людей. Здебільшого – пенсіонерів.
"Важко було діставати людей, бо були деякі під’їзди де не можна було витягти там або перегородки або решітки стоять. Були люди яких не можна було сильно трясти, повертати, навіть небезпечно було по воді везти, щоб у неї не було паніки та не стався інфаркт".
У перші дні, без допомоги водолазів врятуватись було неможливо через сильну течію.
"Люди чекали, думали, зараз трішки ще і більше не буде, а коли схопились, що треба евакуюватися було вже пізно".
Під час евакуації черкаські рятувальники також доставляли людям питну воду та харчі.
Найбільше, що ускладнювало роботу – постійні обстріли, розповів хірург Святослав Осаула. Їхню медавтівку теж не оминув снаряд:
"Уламок по діагоналі залетів у автомобіль. Тут є отвір з того боку пошкоджені двері та скло".
Лікар, розповів, працювати їм доводилось на суші. Пацієнтами були цивільні та працівники спецслужб.
"Є поранення від обстрілів плюс зв’язані із водою можуть бути різні інфекції в людей. У в цивільних більше були травми побутові, а в працівників ДСНС пов’язані із їхньою роботою".
Зі слів речниці головного управління ДСНС в області Юлії Норовкової до цього завдання з Черкащини залучили 22 співробітників та 9 автівок спецтранспорту.
"Це наша традиційна практика, адже рятувальники – це одна велика родина і чужого горя не буває і ми залучаємось за наказом в інші області де необхідна наша допомога".
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України