"День підтримки та краси" для дружин загиблих захисників 118 бригади територіальної оборони провели на базі одного з салонів краси Черкас. Майстрині влаштували для учасниць майстеркласи з догляду за собою, аби підтримати жінок, які втратили своїх рідних. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка події Юлія Баранько.
Четверо учасниць прийшли на подію, запрошували шістьох, втім двоє з певних причин не змогли бути, розповіла Юлія Баранько. На жінок чекали майстеркласи від черкаських майстринь перукарської справи, масажу та візажу. За словами Юлії, все робилося для того, аби підтримати дружин загиблих бійців тероборони в нелегкий для них час.
"Подію організували силами новоствореної ГО Ротарі клуб «Черкаси-Синергія». Вирішили, що першим заходом ГО може бути День жіночності, і на вимогу часу ми запросили дружин загиблих черкаських військовослужбовців — Героїв Черкащини. Ми звернулися з проханням до 118 бригади територіальної оборони надати контакти жінок, які зможуть взяти участь. А щоб це не було масовим заходом, а по-домашньому, запросили шість учасниць, прийшло чотири", — пояснила пані Юлія.
Викладачка з перукарської майстерності Катерина Поступаєва навчала учасниць догляду за волоссям, зокрема, як його підготувати перед зачіскою. Також розповіла про догляд за шкірою голови та показала, як правильно робити зачіску нашвидкуруч — легкі локони на щодень.
"Я — майстриня весільних та вечірніх зачісок. Сьогодні провела майстерклас для учасниць. І мені здається, що це дуже важливо, бо в такий складний для нас усіх час важливо не замикатися в собі, не бути постійно в негативному стані, а якось із нього виходити. А для жінки важливий і її зовнішній вигляд: як вона наносить макіяж, як вона одягається, робить зачіску. Це — прості речі, які радують, підвищують рівень жіночності. Треба бути гарною перш за все для себе", — прокоментувала майстриня Катерина.
За словами майстрині масажу Юлії Рекун, кожному варто було б знати, як знімати напругу. Вона навчала жінок розслаблення і самомасажу, розповідала, який крем і коли слід наносити на шкіру обличчя.
"Катя розповідала, як доглядати за своїм волоссям. А є певні моменти догляду за шкірою. Дуже важливо індивідуально підібрати засіб. Самомасаж — це теж догляд за собою. Масаж обличчя і голови — це фізичне навантаження на тіло. Коли ви його робите, не варто робити так, щоб вам було боляче", — пояснювала учасницям майстеркласу Юлія.
Черкаська візажистка, бровістка Ілона Сем'янівська продемонструвала на моделі, як правильно зробити денний макіяж і витратити на це мінімум часу.
"Я у б'юті сфері вже 10 років. Іноді набридає займатися лише фінансовим боком своєї професії, хочеться робити щось для інших. Я сьогодні розповідала, як правильно наносити косметику, що має бути в косметичці. Тому що в дівчат є багато засобів, якими вони не користуються, бо не знають, як, куди та що наносити. А за допомогою макіяжу можна творити дива, і не потрібно багато засобів. Дівчатам ми зробили подарунки, хотілося б, щоб вони спробували робити макіяж і пішли з практичними навичками", — розповіла Ілона Сем'янівська.
На зустрічі з жінками вона пояснила, що їй теж болять їхні втрати, і вона хоче підтримати рідних загиблих так, як може, поділившись своїми вміннями творити красу.
Дружина загиблого військовослужбовця-добровольця Юлія Власенко розповіла: дуже сумує за своїм чоловіком, але шукає в собі сили жити далі, бо і він хотів би бачити її здоровою, позитивною та енергійною.
"Мій чоловік Артем Власенко був старшим розвідником. Пішов на війну добровольцем. Був дуже хороброю, доброю, щирою і позитивною людиною. Всі, хто його знає, пам'ятають його усміхненим. Він завжди приходив на допомогу. Був хорошим батьком і чоловіком, сином. Завжди писав і запевняв, що все буде добре, та, на жаль, цього не сталося. Він загинув під Бахмутом 4 вересня 2022 року", — розповіла Юлія Власенко. Вона зберігає всі фото свого коханого.
Юлія розповіла, що їй є для кого жити. У них підростає дворічний син Даниїл. Після майстеркласу вона піде з ним на прогулянку, розповіла жінка. Додала: почувається жіночно, макіяж їй сподобався, саме в таких відтінках, які їй до вподоби, та й локони пасують.
"Коли ми познайомилися, хотіли сина, якого звали б Данилом. Мені є для кого жити. Наш син — це маленька копія мого чоловіка, він дуже на нього схожий. Після навчання я піду з ним на прогулянку. Я дуже люблю локони. Це підняло мені настрій. Підкреслило мою природну красу. Я навчилася робити зачіску нашвидкуруч. Ці навички мені як матері в декреті дуже знадобляться, я буду їх використовувати. Зазвичай я вирівнювала волосся, а тепер вмітиму робити такі зачіски", — прокоментувала Юлія Власенко.
Організатори підготували для учасниць та їхніх дітей подарунки, зокрема, косметику, протисонцеві окуляри, капелюхи, а також пригощали чаєм із солодощами.
Як розповіла Юлія Баранько, після цього пілотного проєкту власниця салону краси, на базі якого провели цей день, пропонуватиме й іншим жінкам також взяти в цьому участь.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України