Черкаські волонтери виготовляють ударні та розвідувальні дрони для військових. Над проєктом команда працювала десять місяців, розповів Суспільному керівник благодійного фонду "Волонтерський фронт" Андрій Лихачов.
Запит на "пташки" є постійно, тож аби якнайшвидше задовольнити потреби бійців, взялись конструювати їх власноруч, пояснив він.
Перший політ дрона пройшов стрімко та без технічних неполадок, розповів випробувач моделі Юрій Зоренко. Він пілот із досвідом і неозброєним оком побачив – політ вдався.
"При випробувальних польотах на ньому немає додаткових навантажень у вигляді баласту, який несеться до нехороших людей. І взагалі він як бойовий крейсер – іде швидко, але дуже стабільно", – розповів він.
Максимальна швидкість такого безпілотника – 130 кілометрів за годину, відстань – пів сотні кілометрів, додав пан Юрій. Та щоб використовувати його максимально, потрібне потужне обладнання:
"До такої дальності потрібен і передавач, і приймач, які працюватимуть на велику відстань".
Якщо в наявності всі деталі, дрон майструють за три дні, розповів керівник благодійного фонду "Волонтерський фронт" Андрій Лихачов. З його слів, така «пташка» допомагатиме в розвідці та вражатиме цілі:
"Ним можна наносити значні пошкодження з далекої відстані. Він може своїм навантаженням завдавати удару по техніці та ракетним установкам".
Вартість одного такого дрона – близько 50 тисяч гривень, що в рази менше, ніж ціна на ринку, додав Юрій Зоренко.
Та найбільше волонтери пишаються тим, що ці дрони не підпадають під вплив засобів радіоелектронної боротьби.
"РЕБ не чіпляє їх. Надалі ми плануємо використовувати більш спеціалізовану електроніку, яка дозволить вдосконалювати схему польоту і обходити цю систему", – зазначив керівник проєкту Олег Похил.
Першу партію сконструйованих дронів волонтери відправили військовим на пробу і нині чекають відгуків. Згодом врахують усі їхні побажання і налагодять серійне виробництво, аби допомагати Збройним силам нищити ворога, розповів керівник благодійного фонду Андрій Лихачов:
"Збираємось ставити на масове виробництво, але трохи не вистачає фінансів. Усе брали зі своєї кишені, люди допомагали, військові, збирали все власними силами", – додав він.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- "Для Черкащини ніч із тривогою минула без наслідків", — керівник ОВА Ігор Табурець
- Двох черкаських військовослужбовців нагородили нагрудними знаками
- На війні з Росією загинув журналіст з Черкащини Володимир Мукан