Гепатит В: черкащанам розповіли, чим він небезпечний і в якому віці робити щеплення

Гепатит В: черкащанам розповіли, чим він небезпечний і в якому віці робити щеплення

Розвиток хронічної інфекції розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку.

Саме тому важливо зробити дитині всі три дози вакцини проти гепатиту В, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

"Щеплення проти гепатиту В роблять малюкам у перші 24 години життя. Дорослим також варто дізнатися, чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти вірусного гепатиту B ввели до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому якщо ви народилися до 2001 року, імовірно, що щеплення від вірусного гепатиту В у вас немає. Зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини", — зазначив медик.

Вірус гепатиту В порушує функціонування печінки, зазначив фахівець. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки провокує розвиток цирозу й раку печінки, що майже завжди летальне.

"Вірусом можна інфікуватися в лікарні, вдома, у стоматологічному кабінеті, у перукарні, під час контакту з інфікованими предметами — зубною щіткою, залізним гребінцем, ножицями, якими користувалася інфікована людина. Лікування вірусного гепатиту В довготривале", — пояснив Володимир Папач.

Надійним захистом від цієї недуги є щеплення. Воно захищає більше ніж на 95 відсотків і формує довічний імунітет, зазначив він.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок