Лікуванню безпліддя передує робота з психологом: черкаські фахівці про наслідки стресу

Лікуванню безпліддя передує робота з психологом: черкаські фахівці про наслідки стресу

Лікуванню безпліддя передує робота з психологом: черкаські фахівці про наслідки стресу
. Суспільне Черкаси

За останній рік до поліклінічного відділення перинатального центру звернулися 12 тисяч пацієнток. 18% звернень стосувалися безпліддя. Це втричі менше, ніж за відповідний період попереднього року. Звернень поменшало не тому, що люди стали здоровішими. А тому, що ці проблеми відійшли на другий план через повномасштабне вторгнення, розповіла завідувачка відділення Ірина Афійчук.

Зі слів лікарки, складнощі з репродуктивним здоров’ям однаково стосуються як жінок, так і чоловіків.

Харків’янка Катерина з чоловіком довго мріяли про другу дитину, проте ніяк не вдавалося завагітніти. Диво сталося незадовго до початку повномасштабної. Про вагітність дізналася за кордоном.

"Не годую вже грудьми, молоко пропало. Дуже було важко. Постійні сльози, істерики. Не знала, що робити. Для мене це був шок. Але я якось впоралась", — розповіла породілля Катерина.

Репродуктивне здоров'я
Суспільне Черкаси

Через декілька місяців жінка повернулася до України, але не у рідний Харків, а до Черкас. Тут впоратися зі стресом допомогли фахівці. Пів року тому Катерина народила здорову дівчинку.

Завідувачка поліклінічного відділення перинатального центру Ірина Афійчук говорить, проблем із репродуктивним здоров’ям щороку більшає. Це світова тенденція. Одним із вагомих чинників, які впливають на цю статистику в Україні, за словами лікарки, є стрес, викликаний війною.

"В жінок пропадають менструації. З одної сторони – це захисна реакція. Якщо менструація пропадає і немає овуляції. Звичайно це впливає на можливість завагітніти. Це форма безпліддя на фоні стресу. Усунути стрес, пролікуватися і тоді функція поступово відновиться", — сказала Ірина Афійчук.

Лікуванню безпліддя передує робота з психологом: черкаські фахівці про наслідки стресу
Лікуванню безпліддя передує робота з психологом: черкаські фахівці про наслідки стресу. Суспільне Черкаси

Перш ніж призначати тривале і дороговартісне гормональне лікування, пояснила Ірина Афійчук, пацієнток із подібними розладами направляють до психолога.

"Використовуємо різні методики, вправи, щоб нейтралізувати цей стрес, щоб і жінка, і чоловік могли максимально комфортно себе почувати наскільки це можливо", — розповіла психологиня Ксенія Рубель.

Репродуктивне здоров'я
Суспільне Черкаси

Проблема із зачаттям, наголошує психологиня, не є суто жіночою. Репродуктивні проблеми у пари можуть бути в обох. Як фізіологічні, так і психологічні. І коли такій родині врешті вдається завагітніти, то про психоемоційний стан треба дбати ще завзятіше, говорить фахівчиня.

"Вагітність нам дається не так часто. Ми, можливо, вперше і востаннє будемо народжувати і треба користуватися цим моментом, треба полюбити себе, требі відчути цей стан. Інше все – на другий план. Зрозуміти, що ось я є у себе і в мене ця дитинка, якби це не егоїстично звучало, на перший погляд", — сказала психологиня Ксенія Рубель.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок