Чому у християн немає єдиної дати святкування Великодня — пояснення черкаського священника

Чому у християн немає єдиної дати святкування Великодня — пояснення черкаського священника

Чому у християн немає єдиної дати святкування Великодня — пояснення черкаського священника
. Суспільне: Черкаси

16 квітня християни східного обряду святкуватимуть Великдень. Чому християни східного і західного обрядів відзначають це свято у різні дати — в ефірі Українського радіо Черкаси розповів митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

Разом з тим, коли православні християни освячують вербу, християни західного обряду 9 квітня святкують Великдень. Утім різниця у святкуванні може бути й більшою, ніж тиждень.

Дати не збігаються, бо одні церкви нині "живуть" за юліанським календарем, інші — за григоріанським, ще частина — за новоюліанським, пояснив митрополит.

"Цього року різниця між Великоднями по цих календарях — у тиждень. Загалом вона може бути навіть у місяць. Ми відштовхуємося у відліку від першого повного місяця, що настав після дня весняного рівнодення. У першу неділю після нього святкуємо Великдень. Питання нині в тому, чи буде якась уніфікація святкування. Ми якщо будемо переходити, то на новоюліанський календар. І коли поставимо у відповідність святкування визначних церковних дат, то Великдень у церквах східного і західного обряду все одно буде відрізнятися. Бо відлік все одно буде різний", — зазначив він.

На думку отця Іоана, нині мову треба вести про діалог на найвищому рівні між православними церквами і римо-католицькою церквою, щоб святкувати один Великдень.

Тому 9 квітня православні християни не святкують Великдень, пояснив владика. Ідею відзначати Великдень двічі священник не вітає.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок