Борги черкаського "Азоту" продадуть з молотка

Борги черкаського "Азоту" продадуть з молотка

Борги черкаського "Азоту" продадуть з молотка
. Колаж: Суспільне

Кредит черкаської компанії "Азот" вдруге виставили на торги. Про це йдеться на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

На продаж виставлено права вимоги за кредитом компанії, одного з найбільших хімічних підприємств України. Початкова ціна реалізації лота – 1,9 мільярда гривень.

"Аукціон відбудеться 24 квітня 2023 року в системі Prozorro. Продаватимуть активи АТ «МР БАНК», який ліквідується Фондом гарантування вкладів", – йдеться в повідомленні.

Загальна заборгованість за кредитом на початок березня цього року склала 1,9 млрд гривень. При цьому забезпечення виконання зобов’язань перед банком оформлено, зокрема:

  • понад 13 тисяч одиниць основних засобів, зокрема виробниче обладнання, трубопроводи, міжцехові комунікації, кабельні розводки, компресори, кабельні комунікації, холодильник регенерації та інше;
  • комплекси будівель і споруд цехів, загальною площею понад 130 тисяч квадратних метрів у Черкасах по вулиці Героїв Холодного Яру;
  • майже 29 га землі із цільовим призначенням, зокрема, "землі промисловості".

На продаж виставлено право вимоги за кредитом, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від позичальників повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, у тому числі у судовому порядку.

Приватне акціонерне товариство "АЗОТ" – один із лідерів хімічно галузі України. Проєкт будівництва заводу був затверджений в 1962 році, а вже 14 березня 1965 року тут отримали першу продукцію. У квітні 2011 року ПрАТ "АЗОТ" увійшов до холдингу OSTCHEM, який об’єднує активи азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

Що відомо

  • Активи перебувають на балансі АТ "МР БАНК" і на продаж виставляються повторно.
  • Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону, відкрито і прозоро. Участь в аукціонах можуть взяти юридичні та фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов'язаних з державою-агресором, позичальників та поручителів за кредитними договорами. Стежити за перебігом торгів можуть усі охочі.
  • Кошти, отримані від продажу активів, Фонд спрямує на розрахунки з кредиторами АТ "МР БАНК".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок