Залишки хімічної зброї, рештки башти російської бойової машини піхоти та бронежилети, які не врятували солдат. Військові волонтери привезли передачу з передової для черкаського краєзнавчого музею. Експонати стануть частиною експозиції, як тільки їх оглянуть вибухотехніки, пояснила кураторка Тетяна Григоренко.
Передачу від бійців 79-ої бригади та 42-ого окремого стрілецького батальйону привезли військові волонтери. В’ячеслав Скічко демонструє бронежилет та плити, які врятували нашого бійця.
"Видно, це шрапнель. Такі голки, коли розриваються касетні снаряди, викидаються отакі голки. Отак воно б’є бронежилети", – розповів військовий волонтер.
Поруч, у сміттєвих пакетах, – рештки амуніції російських солдат.
"А це був якийсь "Кот". Був – вже нема", – сказав В’ячеслав Скічко.
Найменша річ тут – найнебезпечніша, каже Скічко.
"Це треба брати в рукавичках. Це такі гранати вони скидають на наших хлопців. Це взагалі хімічна зброя. Вона відпрацьована, але голими руками краще не брати", – пояснив Скічко.
Останній експонат – найбільший і найважчий. До музею його несуть шестеро чоловіків. Це рештки башти російської бойової машини, підбитої стрільцями 42 батальйону в районі Водяного. Їхню історію кураторці виставки російсько-української війни пані Тетяні розповідає В’ячеслав Скічко.
"А такі – це рідкісні. Це великий експонат, частина БМП. Там навіть є Z-тка. Це такий унікальний експонат. Звичайно, всі експонати, всі залишки зброї оглядають вибухотехніки з поліції. Вони до нас регулярно ходять. І в них такий є наказ, і ми не використовуємо речі без їхнього огляду", – сказала Тетяна Григоренко.
Збирати колекцію Тетяна Григоренко почала ще в 2014-му. Має вже не одну сотню експонатів. Щойно нові надходження пройдуть експертизу, їх виставлять на загальний огляд у залі, присвяченій російсько-українській війні.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України