Засіяли понад чотири тисячі гектарів: як на Черкащині триває посівна

Засіяли понад чотири тисячі гектарів: як на Черкащині триває посівна

Засіяли понад чотири тисячі гектарів: як на Черкащині триває посівна
. Фото: Суспільне Черкаси, ілюстративне

На Черкащині станом на 29 березня засіяли понад чотири тисячі гектарів, розповів начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

За словами посадовця, посівна активно триває по всіх районах Черкащини:

"Це в першу чергу сорти ярої пшениці та зернобобові. Зокрема, більше ніж 1,1 тисячі гектарів — це сама пшениця, 2,6 тисячі гектарів ячменю".

За прогнозами, у 2023 році планують засіяти понад 1 мільйон 200 тисяч гектарів, додав Ігор Табурець.

"Ярих зернових культур передбачаємо 430 тисяч гектарів. Є надія, що не знизимо потенціал вийдемо на тогорічні показники", — зазначив він.

За словами начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, нинішнє похолодання дозволяє продовжувати посівну кампанію:

"Температура ґрунту після 8-10º на глибині 10 см у період потепління хоч і знизиться, однак дозволятиме продовжувати сівбу ранньої ярини, сходи якої не бояться морозів і витримують до -8..-9º".

Також, з його слів, така погода не завдасть шкоди вегетуючим культурам, адже теплолюбні культури ще не сіяли, а ті що продовжують розвиватися, знаходяться у невразливих до таких температур фазах. Зниження температури лише затримає фазовий розвиток і змістить строки цвітіння, зокрема, плодових, на більш пізні, додав він.

Що відомо

  • За словами начальника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, у 2023 році черкаські аграрії збільшуватимуть посіви соняшнику, сої, ярого ячменю та зернобобових культур.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок