На Тальнівщині бракує чотирьох сімейних лікарів. Про це розповів директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко. Нині шукають охочих працювати саме в селах.
Частина фахівці виїхала до міст, інші — за кордон.
Кардіограма та вимірювання тиску для пана Григорія — звичні процедури: чоловік має гіпертонічну хворобу. Першу необхідну допомогу для пацієнтів Онопріївської амбулаторії надає фельдшерка Лідія Іванченко:
"Що можемо, те ми і робимо, а потім викликаємо швидку допомогу. Тиск, температуру можемо поміряти, послухати легені, однак зазвичай ми відправляємо пацієнтів до спеціалістів".
Зі слів пані Лідії, сімейний лікар приїздить двічі на місяць, а постійного фахівця – немає вже понад десять років і їм його вкрай бракує, зазначив місцевий житель Григорій Марченко:
"Лікар дуже потрібний, у нас тут залишилися самі пенсіонери. Є тут кому проконсультувати, дякуючи дівчатам ми аналізи можемо здати, вони ліки привезуть і прокапають, як лікар назначить. Але лікар потрібен".
Тож на лікаря тут чекають як на свято, зауважив пан Григорій. Також у селі немає педіатра, додала місцева жителька, мама дворічної Софійки Світлана Аношина:
"Ми буквально нещодавно перехворіли, тож послухати потрібно легені, якісь ліки прописати. Тому лікар потрібен, особливо для маленьких діток".
Брак медиків призводить до розвитку хронічних хвороб, розповіла лікарка Оксана Войтко:
"Тому складно їх вилікувати відразу, але отримавши кваліфіковану консультацію, розібравшись у проблемі, діагнозі, обстеживши пацієнтів, ми надаємо їм якісну медичну допомогу завдяки стаціонарному лікуванню".
Онопріївка – один із чотирьох населених пунктів Тальнівщини, де чекають на сімейного лікаря. Вплинули на таку ситуацію декілька причин, пояснив директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко:
"Багато населення, у тому числі і лікарі, перебираються у міста. Відповідно вони отримують кращу заробітну плату й умови проживання кращі. Друга причина – війна. Ми втратили частину лікарів, тому що вони виїхали за кордон і стали там працювати".
Як прокоментував заступник міського голови Тальнівської громади Олександр Маринченко, охочих працювати в селі забезпечуватимуть житлом:
"Нам треба у селі Романівка лікар. Там є будинок, де ми можемо поселити його. Є приміщення амбулаторії в селі Мошурів, де в самій амбулаторії є квартири. На сьогодні проводимо роботи з пошуку квартир, щоб можна було викупити їх. Є будинок, де господарів немає уже багато років. Хтось є спадкоємцем, однак та людина проживає в Росії, сюди не повернеться. Ми працюємо і над цим".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України