Перейти до основного змісту
У громаді на Черкащині бракує сімейних лікарів

У громаді на Черкащині бракує сімейних лікарів

У громаді на Черкащині бракує сімейних лікарів
. Суспільне Черкаси

На Тальнівщині бракує чотирьох сімейних лікарів. Про це розповів директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко. Нині шукають охочих працювати саме в селах.

Частина фахівці виїхала до міст, інші — за кордон.

Кардіограма та вимірювання тиску для пана Григорія — звичні процедури: чоловік має гіпертонічну хворобу. Першу необхідну допомогу для пацієнтів Онопріївської амбулаторії надає фельдшерка Лідія Іванченко:

"Що можемо, те ми і робимо, а потім викликаємо швидку допомогу. Тиск, температуру можемо поміряти, послухати легені, однак зазвичай ми відправляємо пацієнтів до спеціалістів".

Як дефіцит медиків впливає на людей та що пропонують тим, хто виявить бажання працювати
Суспільне Черкаси

Зі слів пані Лідії, сімейний лікар приїздить двічі на місяць, а постійного фахівця – немає вже понад десять років і їм його вкрай бракує, зазначив місцевий житель Григорій Марченко:

"Лікар дуже потрібний, у нас тут залишилися самі пенсіонери. Є тут кому проконсультувати, дякуючи дівчатам ми аналізи можемо здати, вони ліки привезуть і прокапають, як лікар назначить. Але лікар потрібен".

Тож на лікаря тут чекають як на свято, зауважив пан Григорій. Також у селі немає педіатра, додала місцева жителька, мама дворічної Софійки Світлана Аношина:

"Ми буквально нещодавно перехворіли, тож послухати потрібно легені, якісь ліки прописати. Тому лікар потрібен, особливо для маленьких діток".

Як дефіцит медиків впливає на людей та що пропонують тим, хто виявить бажання працювати
Суспільне Черкаси

Брак медиків призводить до розвитку хронічних хвороб, розповіла лікарка Оксана Войтко:

"Тому складно їх вилікувати відразу, але отримавши кваліфіковану консультацію, розібравшись у проблемі, діагнозі, обстеживши пацієнтів, ми надаємо їм якісну медичну допомогу завдяки стаціонарному лікуванню".

Онопріївка – один із чотирьох населених пунктів Тальнівщини, де чекають на сімейного лікаря. Вплинули на таку ситуацію декілька причин, пояснив директор тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко:

"Багато населення, у тому числі і лікарі, перебираються у міста. Відповідно вони отримують кращу заробітну плату й умови проживання кращі. Друга причина – війна. Ми втратили частину лікарів, тому що вони виїхали за кордон і стали там працювати".

Як дефіцит медиків впливає на людей та що пропонують тим, хто виявить бажання працювати
Суспільне Черкаси

Як прокоментував заступник міського голови Тальнівської громади Олександр Маринченко, охочих працювати в селі забезпечуватимуть житлом:

"Нам треба у селі Романівка лікар. Там є будинок, де ми можемо поселити його. Є приміщення амбулаторії в селі Мошурів, де в самій амбулаторії є квартири. На сьогодні проводимо роботи з пошуку квартир, щоб можна було викупити їх. Є будинок, де господарів немає уже багато років. Хтось є спадкоємцем, однак та людина проживає в Росії, сюди не повернеться. Ми працюємо і над цим".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок