Черкаський планетарій хочуть передати у державну власність

Черкаський планетарій хочуть передати у державну власність

Черкаський планетарій хочуть передати у державну власність
. Черкаська обласна прокуратура

Законність набуття у приватну власність будівлі Черкаського планетарію заперечуватимуть у суді. Про це Суспільному повідомила речниця обласної прокуратури Богдана Кулик.

У прокуратурі проаналізували інформацію про перебудову приватними особами Черкаського планетарію в готель і встановили порушення вимог законодавства.

Приміщення планетарію було у користуванні однієї із колишніх загальносоюзних громадських організацій. Їхнє майно з набуттям Незалежності України, Верховна Рада України передала до державної власності. Рішення про приватизацію державної власності приміщення планетарію у власників немає.

Через порушення вимог закону, прокуратура скерувала до суду позов про витребування будинку планетарію на користь держави. Справу призначили до розгляду, повідомила Богдана Кулик.

Будівля станом на березень 2023 року належить будівельній компанії "Надія". У пресслужбі якої Суспільному повідомили, що на усі питання відповідатимуть письмово. Журналісти скерували туди інформаційний запит.

Що відомо про планетарій у Черкасах

  • Будинок Черкаського планетарію збудований у середині 1870 років місцевим заможником Федором Лисаком, в якому в різні періоди розташовувалися класична міська чоловіча гімназія, міська дума, бібліотека, приватна зуболікарня, корпус шляхобудівного технікуму, Будинок політосвіти, лекторій. З 1960 року в будинку відкрився один з шістьох, які є в Україні, планетарій, де розмістили рідкісну модель приладу зразка 1956 року німецької фірми «Zeiss», яка так і називалась – «планетарій». Черкаський планетарій став освітнім та екскурсійним об’єктом міста, під куполом якого можна було побачити імітацію космічних явищ.
  • Історична і культурна цінність будівлі планетарію підтверджується також фактом внесення його до переліку об’єктів культурної спадщини.
  • Будівля належала товариству "Знання України". Довгий час тривали судові тяганини за будівлю планетарію. Неодноразово керівництво "Знань України" обіцяло відновити роботу планетарію. Навіть були спроби передати його у власність громади Черкас. Зрештою будівля була продана будівельній компанії "Надія". Вони обіцяли залишити будівлю в тих самих межах, що є. Обіцяли повністю реконструювати в середині, і оновити ззовні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок