Підвищення пенсій на Черкащині: чи потрібно звертатися для перерахунку

Підвищення пенсій на Черкащині: чи потрібно звертатися для перерахунку

Підвищення пенсій на Черкащині: чи потрібно звертатися для перерахунку
. Суспільне: Черкаси

Понад 360 тисячам черкащан підвищили пенсію, розповіла начальниця обласного управління пенсійного забезпечення Тетяна Коваль. Індексація відбулася першого березня в автоматичному режимі.

Пенсіонерка Ольга Павлівна тримає четверо індиків та 12 курей. Розповіла, що завдяки цьому може значно економити. Аби не витрачати зайвого, вирощує картоплю, овочі та фрукти. Робить консервацію. До 1 березня вона отримувала 3 200 гривень пенсії. Вона має 35 років стажу. Нині виплату мають збільшити на 630 гривень — розповіла пані Ольга. Проте грошей на всі потреби бракує:

"Зараз ліки дуже дорогі, тільки на крапельницю близько двох тисяч гривень потрібно", — розповіла пані Ольга.

Як розповідає начальниця управління пенсійного забезпечення в Черкаській області Тетяна Коваль, індексація пенсій відбулася з 1 березня. Їх збільшили на 19,7 відсотка.

"По Черкаській області – це 517 гривень середній розмір збільшення пенсій. Мінімальне збільшення, що відбулося — 100 гривень, максимальне збільшення, передбачене постановою 1 500 гривень".

Тетяна Коваль зазначає, пенсії перераховують автоматично за матеріалами пенсійних справ, тому додатково звертатися не потрібно.

"Особам, які досягли віку 65 років, не працюють та мають страховий стаж, чоловіки не менше 35, жінки не менше 30 років, мінімальні виплати 3 120 гривень. Іншим категоріям пенсіонерів, але які не працюють, Незалежно від віку та закону за яким вони отримують пенсію, їхні мінімальні виплати буде становити 2 520 гривень".

Підвищення пенсій на Черкащині: чи потрібно звертатися для перерахунку
Суспільне: Черкаси

Ольга Павлівна такому підвищенню радіє, бо розуміє, що є чимало пенсіонерів, які й цього не отримують.

"Якщо живе одна і немає субсидії, то це нереально, тому що десь близько двох тисяч опалення, комунальні, якщо пенсія така мінімальна, до двох тисяч, то це трошки страшно".

За словами Тетяни Коваль з 1 квітня перерахують пенсії й для пенсіонерів, які працюють. А з 1 липня під індексацію підпадають держслужбовці, колишні службовці місцевих органів влади, науковці та журналісти, яким останні роки індексацію виплат не проводили.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок