Будинок Школьнікова у Черкасах хочуть взяти під охорону

Будинок Школьнікова у Черкасах хочуть взяти під охорону

Будинок Школьнікова у Черкасах хочуть взяти під охорону
. Вікіпедія / Вальдимар

Будинок Школьнікова який розташований на Замковому узвозі, візьмуть під дію охоронного договору. Про це розповіла Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

За словами Богдани Кулик, власників будинку Школьнікова хочуть зобов'язати укласти охоронний договір:

"Реагуючи на схвильованість громади Черкас щодо можливого руйнування пам’ятки архітектури — Будинку Школьнікова (кінець XX століття) працівники Черкаської обласної прокуратури скерували до суду позовну заяву про зобов’язання власників об'єкта культурної спадщини укласти охоронний договір. Істотною умовою цього договору є забезпечення збереження пам’ятки та підтримання її в належному стані".

Наразі суд розглядає аналогічний позов прокурора щодо іншого історичного будинку, що також розташований на Замковому узвозі, додала Богдана Кулик.

Що відомо

  • Українським законодавством у сфері охорони культурної спадщини передбачене приватне володіння історичними будівлями – нерухомими об’єктами культурної спадщини. Але це володіння своєю чергою окрім підвищеної історичної, культурної та ринкової цінності  тягне за собою ряд зобов’язань власника перед Державою.
  • Стаття 24 ЗУ “Про охорону культурної спадщини” передбачає, що власник, уповноважений ним орган або користувач зобов’язані утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.
  • Всі зобов’язання власника\користувача пам’ятки культурної спадщини щодо утримання та володіння нею мають бути зафіксовані у спеціальному документі – охоронному договорі, який укладається не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам’ятки (чи її частини) у власність  або у користування з відповідним органом охорони культурної спадщини.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок