Оренда житла в Черкасах: скільки коштує "життя на валізах"

Оренда житла в Черкасах: скільки коштує "життя на валізах"

Оренда житла в Черкасах: скільки коштує "життя на валізах"
. Суспільне Черкаси

У Черкасах вартість оренди житла повернулася до цін, які просили до повномасштабного вторгнення. Про це Суспільному розповіла рієлторка Світлана Козинець.

Так, з її слів, однокімнатну квартиру у спальному районі можна винайняти за чотири тисячі гривень без врахування комунальних платежів.

Родина Бондаренків переїжджає з міста у місто вже дев'ять років. Вперше із рідного Слов'янська переїхали до Харцизька. Тоді їх було ще четверо – двоє дорослих і двоє дітей. Найменша донька, Меланка, народилася вже в переселенні, у 2017 році, розповів голова родини Євген Бондаренко:

"Важко в тому плані, що коли часто змінюєш житло – стабільності немає. Переживання дітей також присутнє".

З липня минулого року вони живуть у Черкасах. До квартири, у якій мешкають зараз, невдовзі має повернутися власниця. Тому, за словами Юлії Бондаренко, вже вкотре наново починають пошуки житла.

"Однокімнатна нам точне не підійде, оскільки наші діти дуже дорослі. Ми не можемо в одній кімнаті всі бути, тому із цим труднощі також маємо".

Більший вибір і доступніші ціни: як змінилась вартість оренди житла у Черкасах
Родина Бондаренків. Суспільне Черкаси

Нині у Черкасах проблем із вибором житла немає. Світлана Козинець пов’язує це із тим, що багато переселенців повертаються додому. Відтак кількість пропозицій перевищує попит:

"Однокімнатну квартиру можна зняти за чотири тисячі гривень і в не найневдалішому районі міста".

На формування вартості оренди нерухомості, як пояснила пані Світлана, впливає місце розташування житла, поверховість будинку, загальний стан квартири та ступінь укомплектованості побутовою технікою та меблями. Плюс додатковий фактор – спокій.

"Рівень безпеки у нашому місті впливає на вартість. Тобто чим далі ми від війни, тим дорожча вартість житла, оренди".

Більший вибір і доступніші ціни: як змінилась вартість оренди житла у Черкасах
Рієлторка Світлана Козинець. Суспільне Черкаси

Проте вартість оренди квартир у Черкасах практично повернулася на рівень до початку повномасштабного вторгнення, зазначила фахівчиня. Нині почала спостерігати "внутрішньочеркаську міграцію" переселенців:

"Це пов'язано з тим, що на ринку нерухомості є вибір. Тобто є можливість обрати житло та не брати те, що першим трапиться, як було на початку повномасштабної війни, коли знімали житло не оглядаючи".

Родина Бондаренків поки лише мріє повернутися додому, у Слов'янськ. Нині ж мають всього місяць, аби звільнити квартиру, в якій зараз мешкають:

"Варіанти є, але це або дуже розбите житло за мінімальну ціну, або привілейоване житло з такою ціною, що ми, як переселенці, не потягнемо. Я в сім’ї працюю одна. Ми допомогу отримуємо, але це ж не так багато, як би хотілось".

Більший вибір і доступніші ціни: як змінилась вартість оренди житла у Черкасах
Суспільне Черкаси

Попри "життя на валізах" вже розпочала пошуки школи для найменшої дитини, розповіла Юлія Бондаренко. Якщо безпекова ситуація в Слов'янську не поліпшиться, то Меланка в перший клас піде у Черкасах.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок